وضعیت ازدواج زنان ایرانی با اتباع در استان تهران بررسی می شود

وضعیت ازدواج زنان ایرانی با اتباع در استان تهران بررسی می شود معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران از بررسی وضعیت ازدواج زنان ایرانی با اتباع در استان تهران آگاهی داد.به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، ششمین جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی، سلامت زنان و خانواده استان تهران به ریاست شکراله حسن بیگی - معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران، فرزانه مروستی - مدیرکل اجتماعی استانداری، ثریا شارقی - مدیرکل زنان و خانواده استانداری تهزان - و سایر مسئولان با محوریت بررسی وضعیت ازدواج زنان ایرانی با اتباع انجام شد.

حسن بیگی در این نشست اظهار نمود: اصل ازدواج با شهروندان خارجی با ملاحظاتی اشکالی ندارد. در درجه اول اینکه فرد تبعه به صورت قانونی وارد کشور شده و اقامت داشته باشد و دیگر اینکه این ازدواج ثبت قانونی شود ضمن اینکه این ازدواج باید آگاهانه و در شرایط درست و منطقی و با انتخاب شکل گرفته باشد.

وی افزود: هم اکنون بعضی از ازدواج های زنان ایرانی با شهروندان خارجی، فاقد این شرایط است که این مساله نیازمند توجه جدی است، خصوصاً استان تهران با خاصیت های خاص خود دراین زمینه حساسیت بیشتری دارد.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران اشاره کرد: بررسی وضعیت و اثرات چنین ازدواج هایی در دستورکار استانداری تهران قرار دارد تا با احصای مشکلات به ارائه پیشنهادات موثر منجر شود.
1399/04/20
13:29:26
5.0 / 5
2311
تگهای خبر: ازدواج , خانواده , زنان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان