در راستای اجرای مرحله دوم پویش ایران همدل صورت گرفت

آغاز توزیع ۱ و نیم میلیون بسته معیشتی ۳۰۰ هزار تومانی

آغاز توزیع ۱ و نیم میلیون بسته معیشتی ۳۰۰ هزار تومانی جوان بین: رئیس بنیاد مستضعفان از آغاز توزیع 1.5 میلیون بسته معیشتی 300 هزار تومانی توسط بنیاد مستضعفان به ارزش 450 میلیارد تومان آگاهی داد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، سید پرویز فتاح در مراسم آغاز توزیع ۱.۵ میلیون بسته معیشتی میان خانوادههای کم برخوردار و اقشار ضعیف جامعه اظهار نمود: در اجرای فرامین مقام معظم رهبری و جلسه با نهادهای دیگر مقرر شد بنیاد مستضعفان، ۱.۵ میلیون بسته معیشتی ۳۰۰ هزار تومانی را طی ۳ مرحله متوالی در ۳ بازه یک ماهه، میان اقشار ضعیف و کم برخوردار توزیع کند که ارزشی بیش از ۴۵۰ میلیارد تومان دارد.
رئیس بنیاد مستضعفان، با اشاره به بازدید اخیر خود از شهرستانهای، اسلامشهر، ملارد، بهارستان، شهریار، شهرقدس، رباط کریم، پاکدشت، قرچک، ورامین، پیشوا و استان البرز اظهار داشت: امروز روند توزیع ۵۰۰ هزار بسته معیشتی شروع می شود که شامل بستههای معیشتی و کارتهای خرید ۳۰۰ هزار تومانی است که در ۱۰ شهرستان جنوب و غرب تهران و استان البرز و ۱۵ منطقه هدف بنیاد مستضعفان، توزیع شود.
وی اشاره کرد: در این مرحله به دنبال جلسات ۴ روزه با مسئولان شهرستانهای جنوب و غرب استان تهران و همین طور استان البرز مقرر شد تا اختتام هفته جاری مبلغ ۳۰۰ هزار تومان در اختیار تمام مددجویان کمیته امداد و بهزیستی در این شهرستانها توزیع شود و ۱۵۰ هزار بسته دیگر نیز میان خانوادههای نیازمندی که تحت پوشش این نهادهای حمایتی نیستند توسط گروههای جهادی و مردمی توزیع خواهد شد.
فتاح با اعلان اینکه سایر بستههای معیشتی در نظر گرفته شده، در بین محرومان و مستضعفان ۱۵ منطقه هدف بنیاد مستضعفان توزیع می شود اظهار داشت: در مرحله قبلی، بنیاد مستضعفان متعهد به توزیع ۵۰۰ هزار بسته معیشتی ۲۰۰ هزار تومانی شده بود که عملا، تعداد بستههای توزیعی توسط بنیاد به بیش از ۶۰۰ هزار بسته افزایش یافت.
رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به مشکلاتی که تورم و شرایط اقتصادی اخیر برای خانوادههای نیازمند به وجود آورده است اظهار داشت: در این مرحله، گرچه ارزش بستههای معیشتی بنیاد مستضعفان به میزان ۵۰ درصد افزایش یافته و قیمت هر بسته معیشتی از ۲۰۰ هزار تومان به ۳۰۰ هزار تومان رسید، ولی کفاف این شرایط را نمی دهد.
او در آخر با تاکید بر اینکه این کمکهای بنیاد مستضعفان، قطره ای در مقابل دریای کمکهای مردمی است، اشاره کرد: ما این اطمینان را می دهیم که بنیاد مستضعفان در این شرایط اقتصادی، با تمام وجود و توان، کنار مردم خواهد ایستاد و هیچ مضایقهای برای کمک به مردم بویژه محرومان و مستضعفان نخواهد داشت.
منبع:

1399/04/30
15:32:59
5.0 / 5
2099
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان