شرایط دریافت كمك هزینه مسكن مددجویان بهزیستی

شرایط دریافت كمك هزینه مسكن مددجویان بهزیستی به گزارش جوان بین بخشنامه تسهیلات كمك ودیعه مسكن مصوب ستاد ملی كرونا از جانب معاونت مشاركت های مردمی، موسسات غیردولتی، توانمند سازی و امور مجلس سازمان بهزیستی، به مدیران كل بهزیستی استانها در سرتاسر كشور ابلاغ گردید.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، دکتر ذوالفقار یزدان مهر معاون مشارکت های مردمی، موسسات غیردولتی، توانمند سازی و امور مجلس سازمان بهزیستی کشور، با بیان این خبر اظهار داشت: در این بخشنامه از تمامی مدیران کل استانی خواسته شده است تا شرایط و مهلت ثبت نام برای دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن به قید فوریت به مستاجرین تحت پوشش بهزیستی در استانها اطلاع داده شود.
وی اضافه کرد: بر مبنای اعلام وزارت راه و شهرسازی؛ سرپرستان خانوارهای تحت پوشش سازمان بهزیستی که مستاجرین واجد شرایط دریافت کمک ودیعه مسکن مصوب ستاد ملی کرونا باشند، از ساعت ۱۰ روز شنبه ۴ مردادماه جاری تا ساعت ۲۴ روز پنجشنبه ۹ مرداد ماه فرصت دارند تا با ارسال کد ملی خود به شماره پیامکی ۳۰۰۰۷۳۶۴۰ نسبت به ثبت نام اولیه دریافت این تسهیلات اقدام نمایند.
یزدان مهر اظهار داشت: شماره تلفن همراهی که پیامک از راه آن ارسال می شود، می بایست به نام سرپرست خانوار ثبت شده باشد. همینطور زمان تکمیل اطلاعات و پرداخت تسهیلات بعد از تدوین دستورالعمل مرتبط توسط وزارت راه و شهرسازی و از راه سامانه طرح اقدام ملی مسکن به آدرس اینترنتی www.Tem.mrud.ir و بخشنامه بعدی معاونت مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی اعلام خواهد شد.
معاون مشارکتهای مردمی سازمان بهزیستی با اشاره به شرایط تسهیلات کمک ودیعه اجاره مسکن هم اظهار داشت: گروه های مشمول دریافت تسهیلات، کارگران و حقوق بگیران ثابت (با اولویت ازدواج های جدیـد و خانواده های ۵ نفره و بیشتر)، مشـمولین تحت پوشـش کمیته امـداد امـام خمینی(ره)، سازمـان بهزیستی کشورو زنان سـرپرست خانوار هستند.
وی ادامه داد: متقاضیان می بایست شرایط مندرج در ماده۱آئین نامه اجرایی قانون ساماندهی و پشتیبانی از تولید و عرضه مسکن همچون داشـتن فرم (ج) سبز، نداشتن سابقه مالکیت از سال ۱۳۸۴ به بعد، متاهل یا سـرپرست خانوار بودن و داشتن ۵ سال سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا را هم داشته باشند.
معاون مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به مبلغ سقف این تسهیلات هم اظهار داشت: سقف تسهیلات در شهر تهران ۵۰۰ میلیون ریال، در سایر کلان شهرها (شامل شهرهای بالای یک میلیون نفر همچون مشهد، اصفهان، کرج، شیراز، تبریز، قم، اهواز و کرمانشاه) ۳۰۰ میلیون ریال و در سایر شهرها ۱۵۰ میلیون ریال در نظر گرفته شده است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور، وی با اشاره به نرخ شود این تسهیلات هم اظهار داشت:. نرخ سود تسهیلات، ۱۳ درصد است که با سررسـید یکساله به مستاجرین واجد شرایط پرداخت می شود. همینطور در دوره قرارداد، صرفًا سود تسهیلات از جانب مستاجرین پرداخت و اصل تسهیلات در سررسید تسویه خواهد شد.
گفتنی است برپایه اعلام وزارت راه و شـهرسازی، اقسـاط ماهانه تسهیلات ۵۰۰ میلیون ریالی حـدود ۵ میلیون و ۴۰۰هزار ریال، ۳۰۰ میلیون ریالی حدود ۳ میلیون و ۲۵۰ هزار ریال و ۱۵۰ میلیون ریالی در حدود ۱ میلیون و ۶۰۰هزار ریال است.1399/05/04
23:45:03
5.0 / 5
2013
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان