یك عضو كمیسیون اجتماعی:

خانواده ها داشتن سه فرزند را برای آسایش خود و جامعه مد نظر قرار دهند

خانواده ها داشتن سه فرزند را برای آسایش خود و جامعه مد نظر قرار دهند به گزارش جوان بین یك عضو كمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: جمعیت جوان بیشتر، منجر به شرایط اقتصادی بهتر می شود. باید كاری نماییم كه خانواده ها سه فرزند را برای آسایش خود و جامعه ایران مد نظر قرار دهند.


کیومرث سرمدی در گفت و گو با ایسنا در مورد لزوم طرح های موسوم به فرزند آوری اظهار داشت: بی گمان این مهم دغدغه مقام معظم رهبری بوده و هست. در سالهای اخیر فرهنگی مثل «فرزند کمتر زندگی بهتر» از پویایی این ماجرا کاسته است. البته بخش مهمی از علت ها، اقتصادی بوده است.
این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس مشوق های فرزندآوری و ازدواج را ضعیف عنوان نمود و اظهار داشت: مشوق های ازدواج ما محدود می شود به یک وام ازدواج که آن هم مصیبت های خاص خودرا دارد. مسئله مشوق ها بسیار مهم می باشد. مجلس یازدهم و کمیسیون اجتماعی مجلس باید طرح های تخصصی در زمینه آسان سازی ازدواج را تسریع کند.
سرمدی با اعلان اینکه «باید کاری نماییم که خانواده ها داشتن سه فرزند را برای آسایش خود و جامعه ایران مد نظر قرار دهند» اظهار داشت: باتوجه به چالش های اقتصادی روز جامعه ما، معتقدم که وضعیت بد اقتصادی و عدم امکان شرایط زندگی مناسب برای فرزندان از علت های مهم عدم اشتیاق به فرزندآوری است. مسائل اقتصادی بیشتر از مسائل فرهنگی موثر است.
نماینده مردم همدان در مجلس در آخر اظهار نمود: نظر من این است که اگر فرزندآوری رونق پیدا کند، جامعه جوان تری خواهیم داشت و باتوجه به پویایی جوانان می توانیم از حضور فعال آنها در عرصه اقتصادی به نفع جامعه استفاده نمائیم. جمعیت جوان بیشتر، منجر به شرایط اقتصادی بهتر می شود.
منبع:

1399/05/11
15:18:28
5.0 / 5
2095
تگهای خبر: ازدواج , اقتصاد , جامعه , جوان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان