حذف دفترچه های بیمه تأمین اجتماعی طی 5 ماه آینده

حذف دفترچه های بیمه تأمین اجتماعی طی 5 ماه آینده به گزارش جوان بین معاون بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به روند حذف دفترچه های بیمه درمانی اظهار داشت: امیدواریم ظرف حداقل پنج ماه آینده بتوانیم با همكاری وزارت بهداشت در ارتباط با حذف دفترچه های درمانی اقداماتی انجام دهیم.


مهرداد قریب در گفتگو با ایسنا، درباره زمان حذف کامل دفترچه های بیمه درمانی اظهار نمود: امیدواریم ظرف حداقل پنج ماه آینده بتوانیم با همکاری وزارت بهداشت در ارتباط با حذف دفترچه های درمانی اقداماتی انجام دهیم.
ایشان در ادامه به غیرحضوری شدن استعلام اعتبار دفترچه های بیمه درمانی از آغاز خرداد ماه اشاره نمود و اظهار داشت: با غیرحضوری شدن استعلام، استحقاق درمان و تمدید خودکار اعتبار دفترچه ها شاهد آن بودیم که میزان مراجعات به شعبات و کارگزاری های تأمین اجتماعی تا ۳۸ میلیون مورد کاهش یافته و رضایتمندی خوبی به دنبال داشته است.
معاون بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه شش روش برای استعلام اعتبار دفترچه ها اعلام گردید که همچون آن می توان به شماره گیری کدهای دستوری ussd و رفتن به سایت سازمان تأمین اجتماعی اشاره نمود و اضافه کرد: بیمه شده به هر بیمارستان، مرکز خصوصی یا مطب رجوع کند، استحقاق درمانش به روش های گفته شده قابل انجام است.
مصطفی سالاری، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی هم درباره زمان اجرای نسخه نویسی الکترونیک و حذف دفترچه های بیمه اظهار داشت: کار بسیار گسترده ای است و مقدماتی را می طلبد؛ باید همه پزشکان و مراکز درمانی با ما همکاری کنند. سامانه هم باید پاسخگو باشد و طوری نشود که مردم به دلیل قطعی اینترنت یا موارد دیگر با اختلال در دریافت خدمت مواجه شوند.
وی ادامه داد: یکی از مزیت های نسخه نویسی الکترونیک صرفه جویی در تجویز داروهای غیرضروری است. هرچه داروی غیرضروری که مضاف بر قواعد و راهنمای بالینی است کمتر نوشته شود بهتر است، چونکه تجویز داروهای غیرضروری اسراف است و به سلامت بیمار لطمه می زند.
سالاری افزود: کارهای فنی در حال انجام می باشد و امیدواریم طی چهار پنج ماه آینده این کار را اجرایی نماییم.
منبع:

1399/05/13
12:08:57
5.0 / 5
2046
تگهای خبر: اینترنت , بهداشت , بیمه , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان