سخنگوی كمیسیون اجتماعی مجلس خبر داد

وعده كارت خرید جامعه كارگری خبر خوب وزیر كار است

وعده كارت خرید جامعه كارگری خبر خوب وزیر كار است به گزارش جوان بین سخنگوی كمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: وزارتخانه كار و رفاه اجتماعی به دنبال این است از سوی دولت، كارت خرید جامعه كارگری با استفاده از ظرفیت سازمان تأمین اجتماعی ارائه نماید. اگر این اتفاق صورت گیرد، حدودا ۴۵ میلیون گروه هدف جامعه كارگری با حداقل ۵ تا ۶ میلیون یا ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان با اقساط سه ساله مورد حمایت قرار می گیرند.


علی بابایی کارنامی در گفتگو با ایسنا در تشریح جلسه روز گذشته (سه شنبه) فراکسیون کارگری با اشاره به حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اظهار نمود: در این نشست از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بابت اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی و همینطور در مورد اعطای وام قرض الحسنه تشکر کردیم.
رئیس فراکسیون کارگری مجلس اضافه کرد: در جلسه روز گذشته درخواست های نمایندگان از وزیر کار مورد پیگیری قرار|گرفت و برای بیمه بیکاری درخواست توجه ویژه ای به افرادی که در روزهای کرونا بیکار شدند داشتیم. همینطور از وزیر درخواست کردیم حق مسکن کارگران که دولت وعده داد از آغاز تیرماه محاسبه شود.
بابایی کارنامی از پیشنهاد فراکسیون کارگری در خصوص انعقاد تفاهم نامه ای میان فراکسیون و وزارتخانه جهت بررسی ۱۵ روز یک مرتبه مطالبات، طرح ها و لوایح کارگروهی مشترک اطلاع داد و اظهار داشت: خبر خوب وزیر این بود که به دنبال این هستند که از سوی دولت، کارت خرید جامعه کارگری با استفاده از ظرفیت سازمان تأمین اجتماعی عرضه شود. اگر این اتفاق صورت گیرد، حدودا ۴۵ میلیون گروه هدف جامعه کارگری با حداقل ۵ الی ۶ میلیون تومان یا ۱۰ الی ۱۵ میلیون تومان با اقساط سه ساله مورد حمایت قرار می گیرند.
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در انتها از بررسی مشکلات کارگران هفت تپه در این نشست مدکور اطلاع داد و اظهار نمود: در این نشست، در مورد بودجه وزارتخانه کار گفتگو کردیم. قطعا تلاش خواهیم کرد در بودجه ۱۴۰۰ حمایت خوبی از این وزارتخانه بشود.
ئمنبع:

1399/05/29
21:07:15
5.0 / 5
2397
تگهای خبر: بیمه , جامعه , مسكن , وام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان