ارسال لایحه تأمین امنیت زنان به دولت ظرف یك ماه آینده

ارسال لایحه تأمین امنیت زنان به دولت ظرف یك ماه آینده جوان بین: سال ۹۰ بود كه لایحه تأمین امنیت زنان در مقابل خشونت توسط معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری تدوین شد اما حالا با گذشت قریب به ۱۰ سال از تدوین آن، هنوز این لایحه به اجرا نرسیده است و در كمیسیون لوایح دولت در حال برسی است.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، خرداد ماه سال جاری بود که خبر قتل رومینا دختر ۱۴ ساله گیلانی توسط پدرش اذهان عمومی را تحت تأثیر خود قرار داد؛
دختری که به دلیل عدم موافقت پدرش برای ازدواج با پسر مورد علاقه اش فرار کرد و بعد از دستگیری اش توسط نیروهای پلیس تحویل خانواده اش شد و در نهایت توسط پدرش به قتل رسید.

بعد از آن واقعه، معصومه ابتکار در هفتم خرداد یادداشتی را در حساب توئیتری خود منتشر نمود و از درخواست خود در هئیت دولت برای تسریع رسیدگی به لایحه تأمین امنیت زنان، اطلاع داد.

به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، این لایحه به علت دارا بودن موارد جزایی جهت بررسی به قوه قضائیه ارسال و نهایتا با پنج فصل و ۷۷ ماده به دولت بازگشت داده شد و در صورتی که هنوز به مجلس ارسال نشده است، معصومه ابتکار، معاون امور خانواده و زنان رئیس جمهوری علت این تاخیر ارسال را تغییرات زیاد اعمال شده توسط قوه قضاییه خوانده بود که سبب شد تا در کمیسیون لوایح دولت باردیگر بررسی شود.

ابتکار در گفت و گو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت روند رسیدگی به «لایحه تأمین امنیت زنان در مقابل خشونت» با اشاره به اینکه این لایحه در ارسال به قوه قضائیه گرفتار تغییرات محتوایی شد و عنوانش تغییر یافت اظهار داشت: این لایحه الان به کمیسیون لوایح برگشته است و در آنجا در حال بررسی است؛ بنابر این هیچ چیزی قطعی نیست.

وی افزود: کمیسیون لوایح بر روی این لایحه وقت گذاشته است؛ در کمیسیون های فرعی و اصلی لوایح، حدود ۲۶ جلسه داشته است و روند آن خوب پیش رفته است.

ابتکار با ابراز امیدواری از ارسال لایحه صیانت، کرامت، تأمین امنیت بانوان در مقابل خشونت به دولت ظرف یک ماه آینده اظهار نمود: خوشبختانه اجماعی بین دستگاه ها درباره این لایحه وجود دارد و نگاه ها به آن مثبت است و امیدواریم انشاءالله نتیجه بگیریم.

به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، با عنایت به نبود قوانین شفاف و جامع پیرامون تأمین امنیت زنان در مقابل خشونت، تصویب و اجرای این لایحه می تواند گامی مثبت در جهت خاتمه یافتن خشونت ضد بانوان کشورمان باشد.

منبع:

1399/06/10
17:46:05
5.0 / 5
1886
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان