كشف بیش از ۱۶ تن موادمخدر در كشور در هفته چهارم مرداد

كشف بیش از ۱۶ تن موادمخدر در كشور در هفته چهارم مرداد جوان بین: معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با موادمخدر از كشف بیش از 16 تن موادمخدر در كشور در بازه زمانی بیست و پنجم تا سی و یكم مرداد ماه آگاهی داد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، ناصر اصلانی اظهار داشت: مجموع کشفیات هفته مزبور ۱۶ هزار و ۷۳۹ کیلوگرم است که در مقایسه با زمان مشابه سال قبل (۱۰۲۱۵کیلوگرم) حدود ۶۴ درصد افزایش دارد.
وی ادامه داد: ۱۳ هزار و ۴۱۲ کیلوگرم از مجموع کشفیات مربوط به ماده مخدر تریاک بود که ۸۰ درصد کشفیات را به خود مختص کرده است.
معاون دبیرکل ستاد بیان کرد: همین طور از این مقدار، ۱۳۱۴ کیلوگرم حشیش، ۷۱۷ کیلوگرم هروئین، ۳۵۵ کیلوگرم شیشه، ۴۶۸ کیلوگرم گراس و ۴۷۳ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است.
اصلانی اظهار نمود: در هفته اخیر مجموعاً ۷۵۷۰ متهم در رابطه با جرایم مواد مخدر و خصوصاً طی طرح های جمع آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده اند که از این تعداد ۴۶۹۰ نفر به بهتان قاچاق و توزیع مواد مخدر و ۲۷۸۴ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده اند. در بین دستگیرشدگان این هفته ۹۶ نفر نیز از شهروندان خارجی هستند.
وی با اعلان اینکه بیش از ۷۰ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به هفت استان کشور است اظهار داشت: بیشترین حجم کشفیات با ۱۸۵۷ کیلوگرم مربوط به استان کرمان است که معادل ۱۱ درصد کشفیات کشور می باشد و فارس با ۱۷۶۴ کیلوگرم، سیستان و بلوچستان با ۱۷۴۱کیلوگرم، خراسان جنوبی با ۱۶۹۹ کیلوگرم، یزد با ۱۶۶۵ کیلوگرم، خراسان رضوی با ۱۶۲۴ کیلوگرم و اصفهان با ۱۳۲۳ کیلوگرم به ترتیب در رتبه های بعدی قرار دارند.
معاون دبیرکل ستاد اضافه کرد: سهم کشفیات ۵ استان اولویت دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۳۷ درصد از کشفیات کشور است.
اصلانی اظهار نمود: طی این مدت ۴۰۷ دستگاه خودرو و ۱۴ قبضه سلاح توقیف شد. ۵۸ درصد کشفیات با اقدامات اطلاعاتی و ۴۱ درصد انتظامی بوده است.1399/06/11
22:57:58
5.0 / 5
1680
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان