منعی برای حضور زنان در مناطق محیط زیستی وجود ندارد

منعی برای حضور زنان در مناطق محیط زیستی وجود ندارد به گزارش جوان بین رئیس سازمان محیط زیست اظهار داشت: هیچگونه بخش نامه ای برای منع حضور زنان در مناطق چهارگانه محیط زیستی و فصل گاوبانگی (از اواسط شهریور تا مهرماه) صادر نشده است.به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا عیسی کلانتری امروز در حاشیه جلسه احیای دریاچه ارومیه در پاسخ به این پرسش ایسنا که آیا سازمان حفاظت محیط زیست بخشنامه ای برای منع حضور زنان در مناطق چهارگانه محیط زیستی صادر کرده است، اظهار داشت: چنین چیزی اصلا وجود ندارد و سازمان حفاظت محیط زیست هیچ مشکلی با حضور زنان در مناطق خود و مراسم معروف به گاوبانگی ندارد.

به گفته وی حراست یک استان با این ماجرا سلیقه ای برخورد کرده است اما به هیچ عنوان منعی برای حضور زنان وجود ندارد.

به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا طی روزهای اخیر اخباری در خصوص اینکه سازمان محیط زیست حضور زنان در مناطق چهارگانه را ممنوع اعلام نموده، انتشار یافته است همینطور گفته می شد که حضور زنان در فصل معروف به گاوبانگی ممنوع شده است. فصل گاوبانگی به دوره جفت گیری مرال ها گفته می شود که از نیمه شهریور تا نیمه مهرماه به مدت یک ماه ادامه دارد.

رییس سازمان محیط زیست در ادامه ضمن اشاره به مشکلات پسماند در استان های شمالی کشور اظهار داشت: سال اول مدیریت من در سازمان حفاظت محیط زیست یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار برای مدیریت پسماندها در شمال کشور بودجه درنظر گرفته شد ولی مجلس وقت این پول را برداشت و در جای دیگری هزینه کرد. اگر این اتفاق نمی افتاد حالا بخش زیادی از مشکلات در این عرصه حل می شد اما جاهای دیگری قدرت بیشتری داشتند و پول را بردند و شمال ماند و پسماندهایش.

به گفته کلانتری حالا حل مشکلات پسماند بخصوص در شمال کشور از راه صندوق توسعه محیط زیست پیگیری می شود اما برای حل این مشکل احتیاج به زمان است.

وی در ادامه درباره وقف جنگل های آق مشهد و کوه دماوند اظهار نمود: جنگل انفال است و قابل وقف نیست. در عرصه ۵۶۰۰ هکتاری آق مشهد ۴۰۰ هکتار مسثنیات وجود دارد که اگر قرار بر وقف باشد تنها این قسمت می تواند وقف شده باشد نه عرصه ۵۶۰۰ هکتاری.

معاون رئیس جمهوری در انتها اظهار داشت: اگر اوقاف جنگلی را تصرف کرده باشد غیرقانونی می باشد و باید خلا ید شود. درمورد دماوند هم همچنین است. ارتفاع ۴۵۰۰ متر به بالا اثر طبیعی ملی است و نباید وقف شود. اسنادی که برای وقف جنگل و کوه وجود دارد باید طبق قانون و شرع باطل شود و سازمان جنگل ها هم باید بتواند حق خویش را بگیرد.

منبع:

1399/06/17
12:36:48
5.0 / 5
1961
تگهای خبر: زنان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان