وضعیت سنجی كودكان كار و خیابان با شروع سال تحصیلی

وضعیت سنجی كودكان كار و خیابان با شروع سال تحصیلی به گزارش جوان بین مدیرعامل انجمن پشتیبانی از كودكان كار با بیان اینكه شیوع بیماری كرونا،  كودكان كار را از نظر آموزشی با دشواری هایی مواجه كرده است، اظهار داشت: هم اكنون انجمن پشتیبانی از كودكان كار و خیابان در حال وضعیت سنجی كودكان است تا مشخص شود كه باید برای چه تعداد كودك ظرفیت ایجاد كند و چه برخی از كودكان را می تواند به سمت آموزش رسمی كشور سوق دهد.


قاسم حسنی در گفتگو با ایسنا، به عرضه توضیحاتی از وضعیت آموزشی کودکان کار و خیابان پرداخت و اظهار نمود: هر چند آموزش و پرورش برای بازگشایی مدارس اعلام آمادگی کرده اما با شیوع بیماری کرونا، کودکان کار را از نظر آموزشی با دشواری هایی رو به رو شده اند چونکه تمامی این کودکان از ابزارهای هوشمند مانند تبلت و لپ تاپ برای دریافت یادگیری از راه دور برخوردار نیستند.
مدیر عامل انجمن پشتیبانی از کودکان کار با اشاره به اینکه انجمن باتوجه به شرایط کرونا، آموزش های از راه دور مانند عرضه سوالات آموزشی و... در پیش گرفته است، اظهار داشت: این انجمن با داشتن پنج مرکز به فعالیتهای خدماتی، آموزشی و حمایتی این کودکان می پردازد.
وی با اشاره به اینکه وضعیت کودکان کار و خیابان تحت پوشش انجمن به دو صورت است، اظهار نمود: بعضی از کودکان کار هستند که شرایط لازم برای برخورداری از سیستم رسمی آموزشی کشور را دارند که بخش مددکاری انجمن مشکلات پیش روی این کودکان را برطرف کرده و آنها را به سیستم آموزشی رسمی کشور هدایت می کند، اما برخی دیگر سنشان از مقطع تحصیلی مربوطه بیشتر است و باید هرچه سریعتر آموزش های خویش را شروع کنند که انجمن برای مبحث تحصیل آنها برنامه هایی دارد. همینطور انجمن برای آن دسته از کودکان کار که گرفتار اختلالات یادگیری هستند، کلاس های رفع اختلالات یادگیری برگزار می نماید.
حسنی با اشاره به اینکه حدود ۱۴۰۰ کودک کار و خیابان تحت پوشش این انجمن هستند، اظهار داشت: هم اکنون انجمن پشتیبانی از کودکان کار و خیابان در حال وضعیت سنجی کودکان است تا مشخص شود که باید برای چه تعداد کودک ظرفیت ایجاد کند و چه برخی از کودکان را می تواند به سمت آموزش رسمی کشور سوق دهد، بنابراین آمار دقیق تر از تعداد کودکان کار تحت پوشش طی هفته های آینده اعلام می شود.
حسنی با اشاره به اینکه هدف ما این است که باتوجه به شرایط، تردد کودکان کار و خیابان را به داخل انجمن کاهش دهیم تا خطری آنها را تهدید نکند، افزود: کودکان کار در شرایطی هستند که نمی توان آموزش های مجازی و از راه دور را در اختیارشان گذاشت و از طرفی حضور این کودکان در کلاس ها و به صورت تجمعی از نظر بهداشتی می تواند مشکلاتی ایجاد کند، از طرفی دیگر تعطیل کردن کلاس ها هم به نفع آنها نیست.
ایشان در ادامه به کمپین مشق مهر که با هدف پشتیبانی از کودکان کار، همزمان با شروع سال تحصیلی ۹۹ توسط انجمن پشتیبانی از کودکان کار شروع شده است اشاره ای کرد و اظهار داشت: کمپین مشق مهر هر ساله همزمان با شروع سال تحصیلی برای پشتیبانی از کودکانی که در شرایط دشوار هستند شروع می شود، اما باتوجه به بیماری کرونا سال جاری علاوه بر هزینه ثبت نام مدارس بخشی از کودکان تحت پوشش، نوشت افزار، تأمین اقلام بهداشتی مانند مواد ضدعفونی کننده، ماسک و... را در دستور کار قرار داریم.
منبع:

1399/06/24
13:49:56
5.0 / 5
1588
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان