جزئیات پوشش بیمه ای یك میلیون روستایی از مهرماه

جزئیات پوشش بیمه ای یك میلیون روستایی از مهرماه جوان بین: مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر اظهار داشت: از آغاز مهر بالغ بر یك میلیون نفر از اقشار روستایی و عشایر كه فاقد هر نوع بیمه اجتماعی هستند؛ مانند قالیبافان، زنان سرپرست خانوار، شاغلان در صنایع دستی و افراد پشت نوبتی كمیته امداد و سازمان بهزیستی تحت پوشش قرار می گیرند.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، علی شیرکانی با اشاره به طرح بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر، اظهار داشت: صندوق بیمه روستائیان، کشاورزان و عشایر در سال ۸۴ آغاز به کار کرد تا روستائیان فاقد بیمه را بیمه کند و الان یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از این افراد عضو این صندوق بوده که یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از آنها بیمه شده فعال می باشند.
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با اشاره به جزئیات اجرای این طرح، اظهار نمود: طرح بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر از آغاز مهرماه عملیاتی خواهد شد و بالغ بر یک میلیون نفر از اقشار روستایی و عشایر که فاقد هر نوع بیمه اجتماعی هستند؛ مانند قالیبافان، زنان سرپرست خانوار و شاغلین در صنایع دستی، افراد پشت نوبتی کمیته امداد و سازمان بهزیستی تحت پوشش قرار می گیرند.
شیرکانی افزود: کار اجرایی شدن این طرح شروع شده و بر مبنای آمار اولیه ای که گرفته شده، کلیات طرح به تصویب رسیده و تفاهم نامه های دوجانبه با دستگاه های ذی ربط منعقد شده است؛ حالا اطلاعات افراد را داریم و اقدامات لازم را برای ثبت نام اولیه انجام شده است.
وی درگفت وگوی ویژه خبری با اشاره به خصوصیت های این طرح، اضافه کرد: در این طرح افراد ۸ سطح درآمدی دارند و هر فرد با عنایت به سطح درآمدی خود، ۱۵ درصد حق بیمه پرداخت می کند که ۵ درصد آنرا بیمه شده و ۱۰ درصد را دولت بعنوان کارفرما پرداخت می کند.
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با اشاره به اینکه مقرر است در سال اول اجرای این طرح ۱۵ درصد سهم بیمه شده روستائیان از جانب دولت پرداخت گردد، ابراز کرد: افراد شامل این طرح می توانند از راه صنف های مربوطه مانند صنف قالیبافی به ما معرفی شوند.
به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، شیرکانی افزود: در سال اول اجرای این طرح دولت همه ۱۵ درصد حق بیمه افراد مشمول این طرح را پرداخت می کند و از سال بعد دولت ۱۴ درصد و فرد بیمه شده یک درصد و به ترتیب این روند پرداخت شده و پس از ۵ سال به وضعیت فعلی می رسیم؛ یعنی ۵ درصد کل مبلغ مربوط به بیمه توسط فرد و ۱۰ درصد توسط بیمه شده روستایی پرداخت می شود.1399/06/25
12:56:44
5.0 / 5
1920
تگهای خبر: بهزیستی , بیمه , دستگاه , زنان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان