كشف بیشتر از 18 تن موادمخدر

كشف بیشتر از 18 تن موادمخدر معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با موادمخدر از كشف بیشتر از ۱۸ تن موادمخدر در كشور در بازه زمانی پانزدهم تا بیست و یكم شهریور ماه اطلاع داد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، ناصر اصلانی اظهار داشت: مجموع کشفیات این هفته ۱۸ هزار و ۷۲۳ کیلوگرم است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل (۹۸۸۴کیلوگرم) حدود ۸۹ درصد افزایش دارد.
وی اضافه کرد: ۱۳ هزار و ۸۱۰ کیلوگرم از مجموع کشفیات مربوط به ماده مخدر تریاک بود که ۷۴ درصد کشفیات را به خود مختص کرده است.

معاون دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر بیان نمود: همینطور از این میزان، ۶۷۱ کیلوگرم حشیش، ۹۷ کیلوگرم هروئین، ۳۱۴ کیلوگرم شیشه، ۱۲۴۹ کیلوگرم گراس، ۲۳۲۲ کیلوگرم مرفین و ۲۶۰ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است.
اصلانی اظهار نمود: در هفته اخیر مجموعاً ۶۷۹۲ متهم در ارتباط با جرایم موادمخدر و خصوصاً طی طرح های جمع آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده اند که از این تعداد ۴۲۱۲ نفر به افترا قاچاق و توزیع مواد مخدر و ۲۴۹۳ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده اند. در بین دستگیرشدگان این هفته ۸۷ نفر هم از شهروندان بیگانه هستند.
وی با اشاره به اینکه بالغ بر ۷۶ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به هفت استان کشور است، اضافه کرد: بیشترین حجم کشفیات با ۳۳۹۳ کیلوگرم مربوط به استان هرمزگان است که معادل ۱۸ درصد کشفیات کشور است و خراسان جنوبی با ۲۳۵۸ کیلوگرم، فارس با ۲۱۷۳ کیلوگرم، سیستان و بلوچستان با ۲۰۵۲ کیلوگرم، کرمان با ۱۷۵۹ کیلوگرم، یزد با ۱۳۵۱ کیلوگرم و خراسان رضوی با ۱۰۴۱ کیلوگرم به ترتیب در رتبه های بعدی قرار دارند.
معاون دبیرکل ستاد اضافه کرد: سهم کشفیات پنج استان اولویت دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۵۱ درصد از کشفیات کشور است.
به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر، اصلانی اظهار داشت: طی این مدت ۳۸۱ دستگاه خودرو و ۱۴ قبضه سلاح توقیف شد. ۷۸ درصد کشفیات با اقدامات اطلاعاتی و ۲۰ درصد انتظامی بوده است.
منبع:

1399/06/27
22:54:25
5.0 / 5
1524
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان