درخواست درج نام مادر در كارت ملی ضرورت تغییر رویكردهاست نه هزینه تراشی

درخواست درج نام مادر در كارت ملی ضرورت تغییر رویكردهاست نه هزینه تراشی به گزارش جوان بین چند روز پیش معصومه ابتكار در توییتر خود از مكاتبه اش با وزیر كشور و درخواستش برای «درج نام مادر در كارت ملی» اطلاع داد تا در كنار نام پدر، نام مادر هم نوشته شود. حالا معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با انتشار توضیحات تكمیلی در این حوزه تاكید كرده كه «درخواست درج نام مادر در كارت ملی برای توجه دادن به ضرورت تغییر رویكردهاست؛ نه هزینه تراشی». همینطور اظهار تاسف شده كه برخی مدعیان جایگاه مادری از این پیشنهاد فقط برای دعواهای سیاسی و پیشبرد اهداف جناحی استفاده كردند.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، در این متن منتشره آمده است: درخواست معاون رئیس جمهور از وزیر کشور برای درج نام مادر در کارت ملی از آنجائیکه نادیده گرفتن زنان را نشانه می رود به خبرسازی هایی منجر گردید. ازاین رو یادآور می شود این معاونت مطالبات زنان و خانواده ها را در موضوعات مختلفی از ارائه ۱۰ لایحه به دولت تا ایجاد هماهنگی بین بخشی و الگوسازی برای توان افزایی هزاران زن سرپرست خانوار در چندین الگو و تدوین و تصویب و ابلاغ ۳۱ سند استانی ارتقای وضعیت زنان و خانواده و شاخصهای عدالت جنسیتی برای آخر دادن به برخوردهای مناسبتی و سلیقه ای دنبال کرده است.
در ادامه توضیحات معاونت زنان نوشته شده است: این اقدامات مختلف و متنوع در سایت معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده به صورت مستمر به روز رسانی می شود و تقاضا دارد علاقمندان و کسانی که سئوالی درباره عملکرد این معاونت دارند برای دریافت اطلاعات درست، و نه شانتاژ یا فیک نیوز به این سایت رجوع کنند.
بر طبق این گزارش، طرح مبحث درج نام مادر در کارت ملی، پیشنهادی فرهنگی در بین دهها سیاستگزاری، امور نظارتی و پشتیبانی عملیاتی این معاونت و برای اصلاح رویکردها و نگاه ها بوده است. با این توضیح که این پیشنهادی برای آینده بوده و هزینه جدیدی را تحمیل نکرده، اما نگاه ها را متوجه لزوم توجه به جایگاه مادر در همه جا و به خصوص در مباحث هویتی می کند.
در انتها این متن هم آمده است: جای تاسف است که برخی مدعیان جایگاه مادری از این پیشنهاد فقط برای دعواهای سیاسی و پیشبرد اهداف جناحی استفاده کردند، ولی بی گمان جامعه ای که فراز و نشیب های فراوانی را بخاطر رویکردهای غلط و شعارزده درباره زنان تجربه کرده، فضاسازی ها و تفاوت عملکردها را تشخیص می دهد.
منبع:

1399/07/05
14:03:27
5.0 / 5
1668
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان