آغاز ثبت نام وام ازدواج ۲۵ میلیونی فرزندان بازنشستگان كشوری

آغاز ثبت نام وام ازدواج ۲۵ میلیونی فرزندان بازنشستگان كشوری مدیرعامل صندوق بازنشستگی كشوری از آغاز ثبت نام اینترنتی مرحله جدید عرضه تسهیلات 25 میلیون تومانی ازدواج فرزندان بازنشستگان و وظیفه بگیران این صندوق اطلاع داد و اظهار داشت: ثبت نام اینترنتی این تسهیلات از امروز دوشنبه 7 مهرماه شروع می شود.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، اکبر افتخاری با بیان این خبر اظهار داشت: ثبت نام اینترنتی چهارمین مرحله ارائه تسهیلات وام ازدواج فرزندان بازنشستگان و وظیفه بگیران این صندوق از روز دوشنبه هفتم مهرماه ۹۹ به مدت دو هفته تا روز یکشنبه ۲۰ مهرماه بوسیله درگاه خدمات الکترونیک صندوق بازنشستگی به آدرس sabasrm.ir انجام می شود.

وی با اعلان اینکه تسهیلات مرحله جدید به ۲۵ میلیون تومان افزایش یافته و حداکثر ۱۰۰۰ فقره با نرخ ۱۰ درصد است، اظهار نمود: دوره اقساط تسهیلات ازدواج فرزندان بازنشستگان و وظیفه بگیران کشوری ۶۰ ماهه (۵ سال) بوده و برای آن دسته از افرادی اجرا می شود که فقط ازدواج اول فرزند یا نوه تحت تکفل بازنشستگان، موظفین و همسر وظیفه بگیر صندوق بازنشستگی کشوری باشند.

افتخاری در رابطه با شرایط متقاضیان این تسهیلات اظهار داشت: تاریخ عقدنامه فرزندان باید از اول خرداد ۹۸ تا اختتام شهریور ماه ۹۹ باشد و بازنشستگان و موظفینی که در دوره های قبلی از این تسهیلات برای یکی از فرزندان خود بهره مند شده باشند، امکان ثبت نام و بهره مندی از تسهیلات جدید را برای سایر فرزندان خود ندارند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری افزود: یکی از شرایط پرداخت وام، متناسب بودن آن با حداقل حقوق و با در نظر گرفتن حداقل یک میلیون تومان خالص دریافتی در شهریورماه ۹۹ است تا کمترین فشار برای بازپرداخت اقساط به مشمولان طرح وارد شود.

افتخاری مبلغ اقساط این تسهیلات را ماهانه ۵۲۲ هزار و ۵۰۰ تومان عنوان و اشاره کرد: درصورت ذی نفع بودن پدر و مادر در صندوق، فقط یک فقره تسهیلات به فرزندان پرداخت می شود. همین طور متقاضیانی که در دوره های قبل ثبت نام کرده بودند و به هر علت مشمول این تسهیلات نشدند، درصورت تمایل باید باردیگر ً ثبت نام کنند.

وی با یادآوری این که مهلت ثبت نام اینترنتی بوسیله درگاه sabasrm.ir از ۷ مهر تا ۲۰ مهرماه ۹۹ است، اظهار داشت: زمان پرداخت تسهیلات ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری بعد از اختتام زمان ثبت نام و انجام اولویت بندی و همین طور تعیین مشمولان مشخص خواهد شد؛ اما هدف گذاری ما برای پرداخت تسهیلات، اواخر آبان ماه است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، گفتنی است، کلیه تسهیلات مورد نظر مشمول «بیمه عمر مانده بدهکار» خواهد بود که هزینه آن برعهده متقاضی است.1399/07/07
23:48:11
5.0 / 5
1657
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان