افزایش تخت های بیمارستانی تامین اجتماعی تا آخر سال

افزایش تخت های بیمارستانی تامین اجتماعی تا آخر سال جوان بین: مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت كه تا آخر سال می توانیم با بهره گیری از فضای فیزیكی موجود تخت های بیمارستانی را افزایش دهیم.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، جلسه بررسی سطح بندی مراکز و خدمات درمانی سازمان تامین اجتماعی، با حضور مدیرعامل، عضو هیات مدیره، معاون درمان و مدیران و کارشناسان این سازمان انجام شد که دکتر مصطفی سالاری، در این نشست اظهار داشت: طی چند ماه اخیر موضوع سطح بندی مراکز و خدمات درمانی در جلسات مختلفی مورد بحث و بررسی قرار گرفته و امروز گزارش خوبی از مطالعات و بررسی های انجام شده ارائه شد. از همه همکاران و مدیران معاونت درمان این سازمان بابت کوشش های انجام گرفته برای تدوین سند درمان تقدیر می کنم.

وی با اعلان اینکه سطح بندی مراکز و خدمات درمانی مزایای فراوانی دارد، اضافه کرد: با اجرای سطح بندی همه استانها از افزایش تخت بیمارستانی برخوردار می شوند و تا آخر سال می توانیم با بهره گیری از فضای فیزیکی موجود تخت های بیمارستانی را افزایش دهیم.
سالاری اظهار داشت: برمبنای سند درمان درباب توسعه تجهیزات پیشرفته پزشکی نیز رعایت عدالت دیده شده است و برمبنای فاکتورهای تعریف شده افزایش تجهیزات به استانها تعلق می گیرد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اظهار نمود: قرارداد با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یکی از راههای توسعه دسترسی به خدمات درمانی است. در مناطقی که مرکز درمانی نداریم و جمعیت آنها زیر ۲۰ هزار نفر است بوسیله قرارداد با پزشکان وزارت بهداشت، نیازهای درمانی بیمه شدگان را پوشش می دهیم. در این برنامه عدالت و توجه به جامعه هدف مورد ملاحظه قرار گرفته است.

سالاری اشاره کرد: تهیه سطح بندی مراکز و خدمات درمانی کار باارزش و قابل دفاعی است و اعداد به ما می گوید که هر منطقه چه نیازی دارد. توزیع عدالت باتوجه به شاخص ها محقق می شود.
دکتر محمدعلی همتی، عضو هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی در این نشست با قدردانی از تیم سطح بندی مراکز و خدمات درمانی این سازمان اظهار داشت: هم اکنون با انجام این مهم سند درمان داریم و می توانیم باتوجه به تغییرات آنرا به روزرسانی نماییم. این سند جامع و کامل است و همکاران زحمات زیادی برای تهیه آن متقبل شده اند.

همتی با اعلان اینکه در سند درمان باید موضوعات کنترل و مدیریت تقاضا و ظرفیت خیرین سلامت بیشتر مدنظر قرار گیرد، اضافه کرد: موضوع سالمندی نیز بطور قطع در ارائه خدمات این سازمان تاثیر می گذارد. افراد بالای ۶۵ سال نیاز بیشتری به درمان دارند و نباید از این مساله غفلت نماییم.
دکتر امیرعباس منوچهری، معاون درمان سازمان تامین اجتماعی نیز در این نشست اظهار داشت: درباب موضوع سطح بندی مراکز و خدمات درمانی مطالعات زیادی شده و در نهایت با همفکری کارشناسان و متخصصان این سازمان و موسسه عالی پژوهش کار جدید و ابتکاری انجام گرفته است.

منوچهری اضافه کرد: درسطح بندی مراکز، خدمات و تجهیزات پزشکی سازمان تامین اجتماعی، سیاست های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مورد توجه قرار گرفته است.

وی اظهار داشت: در سطح بندی مراکز و خدمات درمانی وضعیت موجود، وضع مطلوب و جمعیت منطقه و جمعیت بیمه شده ارزیابی شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، روزبه کردونی، رئیس موسسه عالی پژوهش تامین اجتماعی نیز در این نشست با اعلان اینکه در تهیه سطح بندی مراکز و خدمات درمانی حوزه های مختلفی مشارکت داشتند و این مساله قابل تحسین است، اظهار داشت: با شرکای اجتماعی این مساله را به بحث خواهیم گذاشت تا از نظرات آنها باخبر شویم.
منبع:

1399/07/19
11:04:31
5.0 / 5
1610
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمه , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان