ضرورت رسیدگی به گودهای پایتخت

ضرورت رسیدگی به گودهای پایتخت به گزارش جوان بین سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران بر ضرورت رسیدگی به وضعیت گود برداری ها و گودهای رها شده در پایتخت تاكید نمود.


سید جلال ملکی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به حادثه ریزش یک ساختمان مقابل زمین گودبرداری شده که روز گذشته در محله ابوذر رخ داد، اظهار نمود: گود برداری از مهم ترین بخش های یک ساختمان سازی است که حتما باید ایمن سازی و مقاوم سازی صورت گیرد.
وی افزود: هر چه عمق گودبرداری بیشتر باشد، هر چه منطقه ای که در آن کار می کنند خاک سست تری داشته باشد و منطقه ای باشد که در مجاورت قنات ها و کانال های آب قرار دارد، حساسیت گودبرداری بیشتر است. همینطور مجاورت ساختمان های بلند مرتبه یا قدیمی هم یکی دیگر از شاخص های مهم می باشد.
سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران با تاکید بر اهمیت مرحله گودبرداری اظهار داشت: مرحله گودبرداری به اندازه ای مهم می باشد که به هیچ عنوان نباید در آن مرحله متوقف شود هرچند که بعضی گودها در شهر دیده می شود که به علل مختلفی مثل تخلفات یا اختلافات بین شرکا و... چندین سال رها شده اند.
وی ادامه داد: این پس از یک مدت می تواند سبب فرسایش خاک شود. خاک در مجاورت هوا خشک شده و چسبندگی خویش را از دست داده و احتمال تخریب آن وجود دارد.
وی اظهار داشت: باید به وضعیت ایمنی گودها و گودهای رها شده پایتخت رسیدگی شود.
ملکی اظهار نمود: همینطور حتما باید هر گونه اقدامی در گودبرداری تحت نظارت مهندسان صورت گیرد و کارگران بدون هماهنگی با مهندس مبادرت به کار روی دیواره های گود نکنند.
وی افزود: مساله دیگری که باید به آن اشاره نمود این است که افرادی که در محل حوادث حضور دارند باید به سفارش های فرماندهان آتش نشانی عمل کنند. در خیلی از موارد آتش نشانان سفارش هایی داشتند که این ها بر مبنای سال ها تجربه است اما متاسفانه برخی افراد از قبول این سفارش ها سرباز می زنند.
منبع:

1399/07/19
20:50:24
5.0 / 5
1398
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان