افزایش خودكشی در میان زنان و دانش آموزان ژاپنی در دوران كرونا

افزایش خودكشی در میان زنان و دانش آموزان ژاپنی در دوران كرونا تحقیقات نشان می دهد كه آمار خودكشی در میان زنان و كودكان مدرسه ای در ژاپن طی ماه اوت افزایش یافته است و نگاهی اجمالی بر داده ها از تأثیر بحران ویروس كرونا بر سلامت روان مردم این كشور خبر می دهد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، این داده ها از ژاپن به صدمه های روانی ناشی از همه گیری ویروس کرونا در سرتاسر جهان اشاره دارد.
آخرین آمارهای دولت نشان داده است تعداد کل خودکشی های کشور ژاپن در ماه اوتِ سالجاری میلادی (۲۰۲۰)، ۱۸۵۴ مورد بوده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۵.۴ درصد رشد داشته است.
خودکشی زنان در ماه آگوست حدود ۴۰ درصد افزایش داشت. باآنکه این رقم در حدود نیمی از آمار خودکشی مردان است اما این افزایش خودکشی در زنان بسیار بیشتر از رشد ۶ درصدی میزان خودکشی در مردان بوده است.
بنابر گزارش «بلومبرگ» همینطور شمار خودکشی کودکان مدرسه ای در دوران مشابه زندگی شان نسبت به گذشته دو برابر شده است.
جامعه شناسان بارها نسبت به تأثیر این همه گیری بر سلامت روان اخطار داده اند چونکه محدودیت در تعاملات اجتماعی مردم را منزوی کرده و بحران اقتصادی در دنیا هم منجر به از دست رفتن هزاران هزار شغل شده و عواقب بیشتری هم در راهست.
یک مطالعه جهانی توسط «کِر اینترنشنال» نشان داده است که ۲۷ درصد زنان از افزایش مشکلات مربوط به بیماری های روانی گزارش می دهند در حالیکه این افزایش در مردان تنها ۱۰ درصد بوده است.
در ژاپن، زنان بار بحران اقتصادی را بر دوش می شکند چون که زمینه های اصلی اشتغال آنها همچون مشاغل مربوط به مسافرت و خرده فروشی در دوران قرنطینه به شدت صدمه دیده است.
داده های وزارت امور داخلی ژاپن نشان داده است که درصد زنان شاغل نسبت به مردان دو برابر کاهش یافته است. در انتها ماه ژوئیه ۲۶.۹ میلیون نفر در ژاپن مشغول به کار بوده اند که نسبت به سال قبل ۳.۲ درصد کاهش یافته است و کاهش بیشتر از دو سوم زنان هم در پاییز گزارش می شود.
مبحث اشتغال تنها عامل صدمه رسان به سلامت روحی و روانی زنان نیست. برای مثال خطوط تلفنی راهنمای خشونت خانگی با عنایت به این که اعضای خانواده به اجبار در کنار یکدیگر و در قرنطینه بوده اند، با تماسهای بیشتری مواجه گشتند.
همینطور کره جنوبی که بیشترین نرخ خودکشی در سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) را دارد، به صورت مشابهی شاهد افزایش میزان خودکشی در زنان طی ماه های ابتدایی این همه گیری بود.
این همه گیری تغییرات زیادی را در رشد اجتماعی کودکان سبب شده و همزمان عامل استرس های پنهانی والدین هم بوده است، آنچه که پزشکان می گویند امکان دارد منجر به غفلت والدین شود.
مایومی هانگای، یکی از پزشکان در مرکز ملی توسعه و بهداشت کودکان که میزان استرس کودکان در دوران همه گیری را بررسی می کند به بلومبرگ اظهار داشت: والدینی که استرس دارند امکان دارد نشانه های استرس فرزندان خویش را نبینند و میزان کافی از همدردی و شفقت را نسبت به مشکلات آنها نداشته باشند.
همینطور هنگامی که مدارس در ماه ژوئن بازگشایی شدند، کودکان برای جبران کارهای از دست رفته با فشار بیشتری مواجه گشتند.
به نوشته روزنامه ایندیپندنت، ژاپن از معدود کشورهایی است که اطلاعات بموقع مربوط به خودکشی را منتشر می کند چون که این مورد یک مسئله اجتماعی مهم در این کشور جزیره ای است و بسیاری کشورهای دیگر نظیر انگلیس، چین یا ایالات متحده آمار رسمی مربوط به خودکشی را تا سال ها پس از آن گزارش نمی دهند. بعنوان مثال انگلیس آمار خودکشی مربوط به سال ۲۰۱۹ میلادی را ماه گذشته منتشر نمود.
منبع:

1399/07/22
13:12:57
5.0 / 5
1721
تگهای خبر: اقتصاد , بحران , بهداشت , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان