كشف بیش از ۱۵ تن موادمخدر در كشور در هفته گذشته

كشف بیش از ۱۵ تن موادمخدر در كشور در هفته گذشته معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با موادمخدر از كشف بیش از 15 تن موادمخدر در كشور در بازه زمانی 19 لغایت 25 مهر ماه آگاهی داد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، ناصر اصلانی اظهار داشت: مجموع کشفیات هفته گذشته، ۱۵۲۱۳ کیلوگرم بود که در مقایسه با زمان مشابه سال قبل (۱۷۲۹۳کیلوگرم) حدود ۱۲درصد کاهش دارد.

وی ادامه داد: ۱۰۸۴۴ کیلوگرم از مجموع کشفیات، مربوط به ماده مخدر تریاک بوده است که ۷۱ درصد کشفیات را به خود اختصاص می دهد.

معاون دبیرکل ستاد بیان کرد: همین طور از این مقدار ۹۶۰ کیلوگرم گراس، ۱۰۱۶ کیلوگرم حشیش، ۱۵۱ کیلوگرم هروئین، ۲۰۷ کیلوگرم شیشه، ۱۷۶۳ کیلوگرم مرفین و ۲۷۱ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است.

اصلانی گفت: در هفته اخیر، مجموعاً ۷۸۰۴ متهم در رابطه با جرایم موادمخدر و خصوصاً طی طرح های جمع آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده اند که از این تعداد ۵۶۳۷ نفر به بهتان قاچاق و توزیع موادمخدر و ۲۰۳۵ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده اند. همین طور در بین دستگیرشدگان، ۱۳۲ نفر، شهروندان خارجی بودند.

وی با اعلان اینکه بیش از ۷۵ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به شش استان کشور می باشد، گفت: بیشترین حجم کشفیات با ۵۴۰۸ کیلوگرم مربوط به استان کرمان است که معادل ۳۶ درصد کشفیات کشور می باشد و خراسان جنوبی با ۱۷۹۰ کیلوگرم، سیستان و بلوچستان با ۱۴۷۳ کیلوگرم، فارس با ۹۷۰ کیلوگرم، یزد با ۸۹۸ کیلوگرم، و اصفهان با ۷۸۸ کیلوگرم به ترتیب در رتبه های بعدی قرار دارند.

معاون دبیرکل ستاد اضافه کرد: سهم کشفیات پنج استان اولویت دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۵۸ درصد از کشفیات کشور است.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر، اصلانی گفت: طی این مدت ۴۰۳ دستگاه خودرو و ۱۳ قبضه سلاح توقیف شد و همین طور ۵۷ درصد کشفیات با اقدامات اطلاعاتی و ۳۳ درصد انتظامی بوده است.1399/07/30
23:13:29
5.0 / 5
1305
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان