۳۰ درصد نوغان داری كشور توسط مددجویان امداد انجام می شود

۳۰ درصد نوغان داری كشور توسط مددجویان امداد انجام می شود به گزارش جوان بین رئیس كمیته امداد اظهار داشت: بزودی با اجرای طرح های حمایتی و توسعه زنجیره تولید، ۳۰ درصد نوغان داری كشور توسط مددجویان این نهاد صورت خواهد گرفت.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، سیدمرتضی بختیاری در بازدید از شهرک اقتصاد مقاومتی «توستان» استان گلستان با اشاره به اینکه یکی از راهبردهای اصلی کمیته امداد در توانمندسازی مددجویان، بهره گیری از اقتصاد مقاومتی است، اضافه کرد: حدود ۶۵ درصد خانواده های تحت حمایت امداد را زنان سرپرست خانوار می سازند که باید با ایجاد اشتغال خانگی، زمینه فعالیت و کسب درآمد مادران در کنار فرزندان را مهیا نماییم.
رئیس کمیته امداد با تاکید بر ثبت جهانی تولیدات قالی مددجویان کمیته امداد، تصریح کرد: در نظر داریم با تقویت صنعت قالی بافی و همینطور اجرای طرح پنل های خورشیدی، اقتصاد روستا را فعال نماییم.
وی با اشاره به برنامه کمیته امداد برای تحقق ۳۰ درصد نوغانداری کشور توسط مددجویان این نهاد اظهار داشت: کمیته امداد مصمم است با کمک مسؤلان و تعامل خوب دستگاه های مرتبط در عرصه عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی، گسترش صنعت نوغان داری در سال آینده به ۵۰ هکتار در گلستان برسد.
رئیس کمیته امداد با اشاره به ایجاد ۵۰ درصد اشتغال این نهاد از راه «راهبری شغلی» در سطح کشور اظهار داشت: راهبری شغلی در استان گلستان با نظارت مستمر از آغاز اجرای طرح تا اتمام آن و تحویل محصولات به دست مشتریان به روشی خیلی خوب و چشم گیر اجرا می شود.
او در آخر عنوان کرد: کمیته امداد استان گلستان با ایجاد ۵۶۰۰ شغل برای مددجویان در سال گذشته، سال جاری در نظر دارد ۶ هزار فرصت شغلی در سطح استان برای خانواده های تحت حمایت ایجاد کند.
هادی حق شناس، استاندار گلستان هم در این بازدید با اشاره به اینکه حدود ۶۰ درصد مددجویان کمیته امداد ساکن روستاها هستند، اظهار داشت: ماندگاری این خانواده ها در روستا نیازمند ایجاد اشتغال و درآمد مناسب می باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، وی با اشاره به آغاز ساخت سه هزار مسکن محرومان در مسافرت گذشته رئیس کمیته امداد به استان اضافه کرد: امروز شاهد افتتاح برخی از این واحدهای مسکونی هستیم.
منبع:

1399/08/02
16:14:31
5.0 / 5
1512
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان