قرارداد كمیته امداد با بیمارستانها برای كاهش هزینه های درمان مددجویان

قرارداد كمیته امداد با بیمارستانها برای كاهش هزینه های درمان مددجویان مدیركل كمیته امداد استان تهران از پرداخت هزینه های بیمه مكمل و فرانشیز ۹ هزار و ۱۲۸ مددجوی تحت حمایت این نهاد در شش ماهه نخست سال جاری اطلاع داد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، سید ابوالفضل پرپنچی، مدیرکل کمیته امداد استان تهران با عرضه گزارشی از خدمات این نهاد دربخش های بهداشت، درمان و امور بیمه اظهار داشت: در شش ماهه نخست سال جاری هزینه های بیمه مکمل و فرانشیز برای ۹ هزار و ۱۲۸ مددجوی تحت حمایت به مبلغ یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان و هزینه درمان ۸۴۸ بیمار خاص و صعب العلاج به مبلغ دویست میلیون و۴۰۰ هزار تومان پرداخت شده است.

وی ادامه داد: بیمه پایه مددجویان تحت حمایت «خدمات درمانی» است و از آنجایی که بیمه های پایه، کلیه هزینه های درمانی را پوشش نمی دهند و این امر برای مددجویان که از اقشار نیازمند و صدمه پذیر جامعه هستند، مشکلات زیادی بوجود می آورد بنابراین برای کمک به جامعه هدف تحت حمایت در این حوزه یک بیمه مکمل درمانی برای مددجویان تحت حمایت در نظر گرفته شده است که این افراد با رفتن به ادارات این نهاد و عرضه اسناد و مدارک مربوطه به کارشناسان درمان کمیته امداد بخشی از هزینه های درمانی آنها پرداخت می شود.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران، به عرضه خدمات به کودکان دارای سوء تغذیه در چارچوب طرح رفع سوء تغذیه کودکان کمتر از پنج سال اشاره و بیان نمود: در شش ماهه نخست سال جاری برای ۸۴۰ کودک کمتر از پنج سال که توسط مراکز بهداشت و درمان به این نهاد معرفی شده اند ۳۳۶ میلیون تومان واریز شده است.

وی با اشاره به اینکه با اجرای طرح رفع سوء تغذیه کودکان کمتر از پنج سال از اختلال در رشد جسمی و تکامل مغزی و کاهش بهره هوشی آنها در آینده جلوگیری می شود، اضافه کرد: بعد از انجام پایش کودکان توسط مراکز بهداشتی و درمانی دانشگاه ها، کودکان گرفتار سوء تغذیه به کمیته امداد معرفی و سبد غذایی مورد نظر کارشناسان تغذیه توسط این نهاد تهیه می شود.

پرپنچی خاطرنشان کرد: در صورت بهبودی کامل و سلامتی کودکان تحت حمایت این طرح، آنان از این طرح حمایتی خارج شده و کودکان دیگری که از سوء تغذیه رنج می برند با معرفی مراکز بهداشت جایگزین می شوند.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران همینطور از آغاز اجرای طرح رفع سوء تغذیه برای مادران آبستن و شیرده اطلاع داد و اظهار داشت: با مشارکت مراکز بهداشت مادران آبستن و شیرده مبتلا به سوء تغذیه به ادارات کمیته امداد معرفی می گردند و ماهیانه از سبد غذایی بهره مند می شوند.

ایشان در ادامه به پرداخت پنج میلیارد و ۷۴۳ میلیون تومان حق بیمه به سازمان تأمین اجتماعی برای 6129 زن سرپرست خانوار اشاره نمود و اضافه کرد: بانوان سرپرست خانوار تحت حمایت این طرح به شرط رسیدن به شرایط بازنشستگی ازمزایای بازنشستگی برخوردار و توانمند می شوند.

پرپنچی در انتها به مشارکت بیمارستان های طرف قرارداد با این نهاد در عرضه خدمات به جامعه هدف اشاره و عنوان کرد: برای تسهیل در امر درمان جامعه هدف تحت حمایت و کاهش هزینه های بستری و همینطور دارویی این افراد اداره درمان استان تهران نسبت به تقبل هزینه آنها با مشارکت مددکاران بیمارستان های طرف قرارداد اقدام نموده است.

وی ادامه داد: در شش ماه اول سال جاری درمجموع ۲۳۹ مورد به ۴۷۵ میلیون و ۷۱۲ هزار تومان برای بیماران بستری در بیمارستان های طرف قرارداد، داروهای بیماران خاص و صعب العلاج صادر گردیده است که مبلغ ۱۷۹ میلیون و ۹۸۸ هزر توان برای بیماران تحت حمایت این نهاد از مراکز درمانی تخفیف دریافت شده است.
منبع:

1399/08/08
19:49:12
5.0 / 5
1543
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان