تعیین مهلت 3ماهه پرداخت حق بیمه كارگران ساختمانی حقیقت ندارد

تعیین مهلت 3ماهه پرداخت حق بیمه كارگران ساختمانی حقیقت ندارد به گزارش جوان بین مدیركل نام نویسی و حساب های انفرادی سازمان تامین اجتماعی با اشاره به درج مطلبی در رسانه ها پیرامون صدور بخشنامه ای در خصوص تعیین مهلت سه ماهه برای پرداخت حق بیمه كارگران ساختمانی و مختومه شدن پرونده در صورت عدم پرداخت آنها، اظهار داشت: این مطلب خلاف واقع بوده و سازمان محدودیتی برای این طیف از كارگران شاغل ایجاد نمی نماید.


محمد محمدی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: احراز اشتغال هر بیمه شده در شغل خود شامل قالیبافی، کارگر ساختمانی، راننده و... از اختیارات سازمان بوده و در جهت جلوگیری از هر گونه سوءاستفاده احتمالی از منابع مقرر تعیین شده است.
وی همین طور اضافه کرد: در جهت جلوگیری از مراجعات مکرر در روزهای شیوع بیماری کرونا علاوه بر امکان پرداخت غیرحضوری حق بیمه، مقرر شد تمهیداتی فراهم گردد که بوسیله پیامک پرداخت حق بیمه و ماههایی که پرداخت نشده به کارگر ساختمانی اطلاع رسانی شود.
مدیرکل نامنویسی و حساب های انفرادی سازمان تامین اجتماعی با اعلان اینکه بر طبق قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی، بیمه شده مکلف است حق بیمه خودرا به ترتیبی که سازمان تامین اجتماعی تعیین می کند بپردازد اظهار داشت: در صورت عدم پرداخت حق بیمه موضوع این قانون، سازمان مطابق اختیارات مندرج در قانون تامین اجتماعی برای وصول حق بیمه اقدام خواهدنمود.
وی افزود: این سازمان در جهت بهره مندی کلیه کارگران شاغل در امر ساختمانی از مزایای قانون تامین اجتماعی، ترتیبی اتخاذ نموده که کارگران ساختمانی حق بیمه هر ماه را تا آخرین روز ماه بعد به سازمان پرداخت کنند
محمدی درباره وضعیتی که بیمه شده شاغل در امر ساختمانی از پرداخت حق بیمه ماهیانه خودداری و یا پرداخت حق بیمه را فراموش کرده باشد اظهار داشت: با توجه به این که ارائه تعهدات قانونی همچون درمان به این گروه از کارگران ساختمانی از اهمیت ویژه ای برای سازمان برخوردارست پس مقرر شده؛ اولا حق بیمه را به صورت ماهیانه پرداخت کنند و دوم اینکه در صورتیکه سه ماه بعد از گذشت آخرین پرداخت حق بیمه ( سه ماه از مدت پرداخت گذشته باشد) و یا به دلیلهای مختلف بیمه آنها ( همچون با انجام بازرسی های دوره ای ) قطع شده باشد باردیگر امکان بازرسی تحقیقی و بازگشت بیمه آنها به بیمه کارگران ساختمانی فراهم گردد.
مدیرکل نام نویسی و حساب های انفرادی سازمان تامین اجتماعی اشاره کرد: بدین جهت هیچگونه محدودیتی در پوشش بیمه ای کارگران ساختمانی وجود ندارد و حتی در صورت عدم پرداخت حق بیمه، این سازمان باتوجه به اختیارات قانونی حق بیمه مربوطه را مطالبه و تعهدات قانونی را ارائه می کند.
وی افزود: ضمن اینکه مقرر است ترتیبی اتخاذ شود که بوسیله ارسال پیامک هر کارگر ساختمانی بتواند از سوابق بیمه پردازی خود باخبر شود.
محمدی با اشاره به اینکه هم اکنون بوسیله کد دستوری # ۱۴۲۰* ۴ * هر یک از بیمه شدگان عزیز می توانند از آخرین وضعیت بیمه پردازی خود باخبر شوند عنوان کرد: با توجه به مراتب اشاره شده تلاش این سازمان در پوشش بیمه ای کلیه کارگران ساختمانی شاغل در امر ساختمانی و جلوگیری از هرگونه سو استفاده و قطع بیمه پردازی غیرافراد کارگر ساختمانی از محل منابع حق بیمه ساختمانی است.
منبع:

1399/08/26
14:32:17
5.0 / 5
1576
تگهای خبر: بیمه , شاغل , محدودیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان