شناسایی 133 پاتوق معتادان تزریقی در شرق تهران

شناسایی 133 پاتوق معتادان تزریقی در شرق تهران جوان بین: تیم سلامت روان مرکز بهداشت شرق تهران از شناسایی 133 پاتوق فعال معتادان تزریقی در منطقه شرق تهران آگاهی داد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا و به نقل از مرکز بهداشت شرق تهران، کارشناسان سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد مرکز با اجرای طرح "برآورد جمعیت اعتیاد تزریقی به روش مکان یابی یاMapping " به شناسایی و بررسی ۱۳۳ پاتوق فعال معتادان تزریقی در شرق تهران پرداختند.
اجرای طرح مذکور از نیمه اول مردادماه ۹۹ به صورت همزمان در سراسر کشور شروع شد و هدف آن برآورد تعداد پاتوق ها یا مکان های امن مصرف، خرید و فروش، خوابیدن معتادان تزریقی در سطح تهران است.
کار میدانی توسط تیم های اجرائی متشکل از ۱۰ کارشناس گروه سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد مرکز بهداشت شرق به همراه چهار تن از بهبودیافتگان از ۲۸ آبان آغاز شد. تیم مذکور به مدت ۱۰ روز از ۸ بامداد تا ۸ شب با ورود به پاتوق های اعتیاد به بررسی این اماکن پرداختند.
بر طبق گزارش تیم اجرائی سلامت روان مرکز بر طبق بازدیدهای میدانی در چهار منطقه ۱۲، ۱۳، ۱۴ و ۱۵ شرق تهران ۱۳۳ پاتوق فعال وجود دارد و ۱۷ پاتوق نیز توسط شهرداری و نیروی انتظامی غیرفعال شده است.
بر طبق این گزارش طرح مپینگ مرکز بهداشت شرق تهران بعد از ۱۰ روز کار پیوسته و سخت میدانی توسط تیم سلامت روان به فعالیت خود تمام کرد.
منبع:

1399/09/18
17:54:11
5.0 / 5
1240
تگهای خبر: بهداشت , سلامت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان