فهرست فروشندگان بدسابقه خارجی تدوین و منتشر می شود

فهرست فروشندگان بدسابقه خارجی تدوین و منتشر می شود به گزارش جوان بین عضو کارگروه حقوقی اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام وطیور ایران اظهار داشت: بانک اطلاعاتی فروشندگان بدسابقه و فروشندگان خوشنام خارجی تهیه و در اختیار واردکنندگان قرار می گیرد تا میزان خسارتی که فروشندگان بدسابقه به واردکنندگان تحمیل می کنند به حداقل برسد.به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا سعید دخانیان با بیان این مطلب اظهار نمود: با عنایت به این که در سال های اخیر به علت شرایط ناشی از تحریم امکان انجام معاملات خارجی از راه شیوه های پرداخت ایمن همچون اعتبارات اسنادی یا برات وجود ندارد ازاین رو خریدهای خارجی در چارچوب پرداخت های طرف سوم در قراردادهای فی درخلال شرکتهای واردکننده و فروشندگان خارجی انجام می شود.

وی اضافه کرد: استفاده از این شیوه برای خرید کالا باعث اختلافات مالی طرفین از لحاظ کیفیتی و وزنی شده است به همین علت و بنا بر درخواست اعضای اتحادیه که گرفتار خسارت مالی جدی شده اند کارگروه حقوقی اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران تشکیل شده است.

دخانیان افزود: در عرصه تجارت بین المللی برخی فروشندگان به علت بی اطلاعی تجار وغیرقابل استفاده بودن سیستم بانکی اجبار آور تعهدات خویش را انجام نمی دهند که باعث تحمیل خسارت به شرکتهای واردکننده می شود. در این حوزه اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام وطیور ایران با دریافت اطلاعات از اعضا و دریافت مشاوره از متخصصین نسبت به جمع آوری اطلاعات فروشندگان خوشنام و متعهد و فروشندگان بدسابقه اقدام نموده و بانک اطلاعاتی مربوطه را بوجود می آورد.

بر اساس اعلام اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور دخانیان خاطرنشان کرد: در زمینه تجارت داخلی هم واردکنندگان معمولاً با ترخیص کاران، انبارداران و شرکتهای باربری به لحاظ عدم اجرای مصوبات و رعایت نرخ های قانونی گرفتار مشکل می شوند که لازم است در این حوزه تمهیداتی اندیشیده شود.

عضو اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران اظهار داشت: همینطور اتحادیه ساز و کار لازم را برای اهلیت سنجی پیمانکاران مختلف (ترخیص کاران، انبارداران و...) فراهم نموده تا اعضا بتوانند در قراردادهای خود ریسک کمتری را داشته باشند.

عضو کارگروه حقوقی اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران تصریح کرد: این کارگروه تهیه نمونه قراردادهای حقوقی تعهدآور و ایجاد ارتباط با اتحادیه ها، اتاق های بازرگانی و اتاق های مشترک متناظر در کشورهای فروشنده بعنوان مرکز اتکا اعضا و طرف مشاوره و راهنمایی شرکت ها را در دستور کار دارد.

وی خاطرنشان کرد: از دیگر اقداماتی که در جهت حمایت حقوقی از اعضا اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران صورت می گیرد این است که در جهت بالا بردن توان کارشناسی شرکت ها کلاس های آموزشی در مورد مسائل بازرگانی بین الملل (تنظیم قراردادها، اینکوترمز و...) برگزار می گردد.

دخانیان اظهار نمود: استفاده از ظرفیت های سازمان توسعه تجارت و شوراهای حل اختلاف برای احقاق حقوق اعضا و پیشگیری از فعالیت فروشندگان غیر متعهد و بدسابقه از دیگر اقداماتی است که از جانب کارگروه حقوقی اتحادیه به مرحله اجرایی در خواهد آمد.

منبع:

1399/09/19
16:47:59
5.0 / 5
973
تگهای خبر: آموزش , شركت , فروش , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان