معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری خبر داد

انجام حركتی برنامه محور برای تحقق عدالت جنسیتی مبتنی بر داده های علمی

انجام حركتی برنامه محور برای تحقق عدالت جنسیتی مبتنی بر داده های علمی به گزارش جوان بین آذربایجان شرقی معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری اظهار داشت: در این دوره موفق شدیم یک حرکت برنامه محور برای تحقق عدالت جنسیتی مبتنی بر پژوهش و داده های علمی داشته باشیم و در استان ها هم یک برنامه علمی و مستند تدوین شد و به تصویب شورای برنامه ریزی رسید.


معصومه ابتکار که به صورت مجازی در جلسه شورای برنامه ریزی استان حضور یافته بود، اظهار نمود: در کل کشور در جهت تحقق برنامه های سند و ارتقاء وضعیت زنان و خانواده گام های عملیاتی و اجرایی موثری برداشته شده که جای تقدیر و تشکر دارد.
وی آذربایجان شرقی را دومین استان مجری طرح های سند ارتقاء جایگاه خانواده برشمرد و اظهار داشت: سامانه رصد و پایش این سند آماده بوده و منتظر ورود اطلاعات در این سامانه هستیم.
ابتکار اضافه کرد: برای ارتقاء شاخصهای اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی عدالت هچنین تقویت جایگاه زنان و تحکیم خانواده گام های موثری برداشته ایم و طرح های بسیاری را در استان ها با جدیت دنبال می نماییم که این طرح ها به خوبی در آذربایجان شرقی پیش رفته است.
وی اظهار نمود: در جهت اجرا و تحقق طرح سند ارتقاء جایگاه خانواده و توانمندسازی زنان پارسال الگوی مشاغل خانگی را عرضه و همزمان استاندارد مشاغل خانگی را در شورایعالی استاندارد تصویب کردیم و سال جاری دستور العمل استانداردسازی مشاغل خانگی را رونمایی کردیم.
وی با اشاره به اینکه استانداردسازی مشاغل خانگی یک فرصت استثنایی به حساب می آید، اضافه کرد: ۸۰ درصد مشاغل خانگی را زنان اداره می کنند و سبب می شود هم خانواده را و هم مسائل اقتصادی را مدیریت کنند.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: در ارتباط با مشاغل خانگی تسهیلاتی را بعنوان قرض الحسنه پیشبینی کردیم که در آذربایجان شرقی ۲ هزار و ۸۳ زن از این تسهیلات استفاده کردند، در مورد تسهیلات روستایی هم ۵۰ نفر جدید معرفی کردیم.
به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی، ابتکار اظهار داشت: با عنایت به سختی یافتن وثیقه برای بانوان بخصوص در روستاها با هماهنگی هایی که با بانک مرکزی به عمل آوردیم، سعی کردیم بانک ها سهام عدالت را بعنوان وثیقه تسهیلات مشاغل خانگی بپذیرند.
منبع:

1399/10/07
20:04:29
5.0 / 5
1274
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان