آخرین وضعیت ساخت و تعمیر مسكن محرومان در سال ۹۹

آخرین وضعیت ساخت و تعمیر مسكن محرومان در سال ۹۹ مدیرکل دفتر تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد با اشاره به اینکه به تازگی چند تفاهم نامه را برای راه اندازی مسکن به نتیجه رسانده ایم اظهار داشت: بزودی تفاهم نامه راه اندازی ۱۰ هزار واحدی را رئیس کمیته امداد با رئیس بنیاد مستضعفان به امضاء خواهند رساند و دیگری مجموعه ستاد اجرایی فرمان امام است که پیش نویس تفاهم نامه آن هم آماده شده که در آنجا هم برای ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی هم در حال توافق هستیم.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، احمدرضا دالوند در نشست خبری مدیرکل دفتر تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد امام (ره) ضمن عرضه گزارش عملکرد ۹ ماهه حوزه مسکن این نهاد بیان نمود: بحث مسکن یکی از خدمت هایی است که در کمیته امداد به افراد تحت پوشش عرضه می شود. یکی از ارکان اساسی توانمندسازی در کمیته امداد بحث مسکن می باشد. گرانترین خدمتی که امروزه کمیته امداد به مددجویان تحت پوشش عرضه می کند، خدمت مسکن می باشد.
وی در بخش دیگری اظهار داشت: سرفصلهای کاری که در حوزه مسکن وجود دارد، بحث راه اندازی و خرید است که اولویت ما بیشتر در مناطق روستایی است که کمیته امداد در چند سال گذشته خدمات ارزشمند ای را در بحث ساخت و ساز در روستاها داشته است. مبحث دیگر مبحث تعمیرات و فضاهای جانبی مانند راه اندازی سرویس بهداشتی، گاز رسانی، انشعابات آب و برق و گاز و ورود به حوادث طبیعی است.
مدیرکل دفتر تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد بیان نمود: ما به صورت سالانه در کشورمان بحث زلزله و سیل را داریم. هرجایی که در حوادث طبیعی منازل مددجویان صدمه ببیند، ما به این مورد ورود می نماییم و در این مورد کمیته پرونده درخشانی دارد و در حوادثی که پارسال صورت گرفت مانند سیل ۹۸ و زلزله آذربایجان غربی و شرقی داشتیم، ورود کردیم و عملکرد قابل قبولی را در این حوزه داشتیم. به لطف خدا خانه هایی که کمیته امداد برای مددجویان راه اندازی کرده تاکنون در حوادث طبیعی گزارشی در خصوص اینکه واحدها تخریب و یا صدمه جدی دیده باشند، نداشتیم و این نشان داده است که ما در بحث های استانداردسازی و مقاوم سازی و رعایت آئین نامه های بخش مسکن نظارت جدی داریم.
دالوند در بخش دیگری از صحبتهای خود با اشاره به اینکه چند نوع فعالیت داریم، اضافه کرد: اول بودجه ای است که از راه مجلس و دولت به صورت سالانه به کمیته امداد اختصاص می یابد و ما موظفیم بر مبنای بودجه مصوب شده و سرانه هایی که در امداد مصوب می شود عملکرد خویش را در سال بعد داشتیم و دوم فعالیت های امداد است که این مورد هم به چند بخش تقسیم می شود؛ اول بحث تأمین اعتبار از جانب خیرین و مشارکتهای مردمی است و دوم تفاهم نامه هایی است که کمیته امداد با سایر دستگاه ها و نهادها بر روی بخش ساخت و ساز مسکن دارد.
وی با اشاره به اینکه به تازگی چند تفاهم نامه را به نتیجه رساندیم اظهار داشت: بزودی تفاهم نامه ۱۰ هزار واحدی را دکتر بختیاری با مهندس فتاح به امضا خواهند رساند و دیگری مجموعه ستاد اجرایی فرمان امام است که پیش نویس تفاهم نامه آن آماده شده که در آنجا هم برای ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی هم در حال توافق هستیم.
او همینطور در بخش دیگری اعلام نمود که دو روز گذشته رئیس کمیته امداد با بنیاد مسکن در سیستان و بلوچستان تفاهم نامه ای را برای راه اندازی ۴۰۰۰ واحد مسکن محرومین در حاشیه شهر زاهدان در چابهار امضا کردند.


وضعیت ساخت و تعمیر مسکن محرومان در سال ۹۹

مدیرکل دفتر تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد درباره وضعیت مسکن مددجویان در سال ۹۹ بیان نمود: در سرفصل راه اندازی و خرید مسکن مددجویان ۶۴ هزار واحد را در برنامه سال ۹۹ از محل بودجه دولتی داریم. از این ۶۴ هزار واحد تابحال ۱۵ هزار واحد تکمیل و تحویل داده شده است و مابقی هم در مراحل مختلف ساخت هستند.
به قول دالوند، همینطور از ۴۹ هزار و ۵۸۱ واحدی که در بحث تعمیر مسکن مددجویان وجود دارد، ۲۸ هزار و ۹۰۴ واحد کار تعمیراتی انجام شده و تحویل مددجویان شده است.
دالوند همینطور اعلام نمود: در بحث گازرسانی هم ۴۸ هزار و ۸۷۹ خانوار شناسایی شده و در بحث سرویس بهداشتی ۳۹ هزار و ۹۰۳ واحد شناسایی شده که سرویس بهداشتی مناسبی نبوده و ۳۳ هزار و ۹۰۶ واحد فاقد حمام شناسایی شده اند که در مجموع ۱۲۲ هزار و ۶۸۸ مورد است که در دستور کار قرار گرفته اند.
مدیرکل دفتر تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد در ادامه ضمن اشاره به تفاهم نامه های جانبی اظهار داشت: بحث تفاهم نامه ۶۵۰۰ واحدی را با سپاه داشتیم که پارسال این تفاهم نامه منعقد شد. پارسال از این ۶۵۰۰ واحد ۲۲۶۰ واحد تحویل شده و بقیه در دستور کار سال جاری است. همینطور تفاهم نامه ۱۶ هزار واحدی را با سازمان برنامه و بودجه داشتیم. پارسال با سازمان برنامه و بودجه تفاهم نامه ای را به امضا رساندیم که در سه استان خراسان جنوبی، کرمان و سیستان و بلوچستان باتوجه به محرومیتهایی که در آنجا داشتیم این تفاهم نامه به امضا رسید که در خراسان جنوبی ۵۰۰۰ واحد در کرمان ۵۰۰۰ واحد و در سیستان و بلوچستان ۶۰۰۰ واحد ساخته شود که پارسال حدود ۸۵۰۰ واحد ساخته شد. سایر آنها هم در دستور کار سال جاری قرار گرفته است که تابحال ۲۱۰۵ واحد تکمیل شده است و امیدواریم تا آخر سال این ۱۶ هزار واحد تحویل مددجویان داده شود.
مدیرکل تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد در بخش دیگری اظهار داشت: همینطور تفاهم نامه ای با صندوق توسعه ملی داشتیم که برای هزار واحد برای ایتام تحت پوشش امداد است که باتوجه به اینکه این تفاهم نامه اخیرا بسته شده است و مراحل اداری دارد اخیرا شروع شده اما در بازه زمانی ۴۵ روزی که تفاهم نامه امضا شده توانستیم ۲۲ واحد را تکمیل نماییم.
دالوند همینطور درباره وضعیت مسکن مددجویان سیل زده در فروردین ماه سال قبل اظهار داشت: در بحث سیل فروردین سال گذشته، ۲۵ هزار و ۷۰۸ واحد اسیب دیده بود که از این تعداد ۱۵ هزار و ۳۳۴ واحد تعمیری و همینطور ۱۰ هزار واحد هم مبحث راه اندازی بود که این موارد ساخته شد و به مددجویان تحویل داده شد.
1399/10/09
12:30:27
5.0 / 5
1064
تگهای خبر: بهداشت , خدمات , دستگاه , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان