مسائل خانوادگی و اختلالات اضطرابی عمده ترین مشكلات مردم در حوزه روانشناختی

مسائل خانوادگی و اختلالات اضطرابی عمده ترین مشكلات مردم در حوزه روانشناختی جوان بین: مدیرکل دفتر مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور ضمن اشاره به افزایش مراجعان به مراکز مشاوره و خدمات روان شناختی طی سال های ۹۵ تا ۹۸ بیان نمود: به صورت کلی دسته بندی خدمات روانشناختی به دو دسته کلی مشکلات و اختلالات تقسیم می شود. عمده ترین سهم مشکلات در ارتباط با حوزه خانواده و عمده ترین اختلالات در ارتباط با حوزه اختلالات اضطرابی است.


بهزاد وحیدنیا در گفتگو با ایسنا، با اشاره به افزایش مراجعان به مراکز مشاوره و خدمات روان شناختی بیان نمود: طی سالهای اخیر ابعاد روانشناختی زندگی اجتماعی بیشتر شناخته شده و مردم بعنوان یک احتیاج به آن توجه می کنند که همین مبحث امکان دارد باعث افزایش خدمت گیری مردم از خدمات روانشناختی شود.
وی ادامه داد: آمار تعداد مراجعان به مراکز مشاوره و خدمات روان شناختی دولتی و غیردولتی تحت نظارت سازمان بهزیستی در سال ۱۳۹۵، ۹۲۰ هزار و ۸۳۵ مورد بوده که این رقم در سال ۱۳۹۸ به یک میلیون و ۲۳۳ هزار و ۶۶۰ مورد رسیده است. تماس با صدای مشاور (۱۴۸۰) هم در این زمان مشابه از ۷۱۴ هزار و ۳۷۸ مورد به یک میلیون و ۱۱۴ هزار و ۵۵۲ مورد رسیده است.
وحیدنیا افزود: از طرفی تغییرات اجتماعی و همینطور افزایش واحدهای عرضه خدمات در کشور هم باعث افزایش مراجعان به مراکز مشاوره شده است؛ به صورتی که سازمان بهزیستی تعداد مراکز مشاوره ای خویش را در سطح کشور از ۱۹۲۴ مرکز در سال ۹۵ به ۳۱۰۱ مرکز در شش ماهه اول سال ۹۹ رسانده است. همینطور نفوذ رسانه ای و گسترش گردش اطلاعات در فضاهای مجازی هم در این مورد بی تأثیر نبوده است.
مدیرکل دفتر مشاوره و امور روانشناختی بهزیستی کشور در ادامه از افزایش سرویس خدمات مشاوره تلفنی سازمان بهزیستی اطلاع داد و اظهار داشت: باید در صورت افزایش تقاضای خدمات، دسترسی بیشتر به آن خدمات ایجاد و تسهیل در عرضه خدمات در کشور افزایش یابد. سازمان بهزیستی در دوران انتشار کرونا کد ویژه کرونا را احصاء و آموزش های تخصصی ویژه این دوره را عرضه کرد و همینطور با عنایت به گزارشاتی که از جانب مردم عرضه می شد مداخلاتی هم صورت گرفت.
وحیدنیا در ادامه درباره عمده ترین مشکلات مردم از نظر ابعاد روانشناختی و مشاوره ای توضیح داد و اظهار داشت: به صورت کلی دسته بندی خدمات روانشناختی به دو دسته کلی مشکلات و اختلالات تقسیم می شود. عمده ترین سهم مشکلات در ارتباط با حوزه خانواده و عمده ترین اختلالات در ارتباط با حوزه اختلالات اضطرابی است و به نظر می آید که این موضوعات نیازمند توجه و پاسخگویی بیشتری هستند.1399/10/13
13:34:44
0.0 / 5
1123
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان