محبوب ترین سردار

محبوب ترین سردار به گزارش جوان بین دکتر افروز استاد ممتاز دانشگاه تهران در دل نوشته ای با عنوان ˮمحبوب ترین سردارˮ محبوبیت اجتماعی را یک مقام معنوی و عرشی خواند و نوشت: انسان های مشهور عموماً در کتاب ها و قاب ها می مانند، اما انسان های محبوب در اندیشه ها و قلب ها جاودانه می شوند.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، دکتر افروز استاد ممتاز دانشگاه تهران به مناسبت نخستین سالگرد شهادت سردار سلیمانی در دل نوشته ای با عنوان «محبوب ترین سردار» نوشته است:
«در گستره تاریخ، تعداد قابل توجهی از انسان ها، به علت جایگاه، خصیصه ها و یا تلاش ها و خدمات چشم گیر در حوزه های معنوی و اخلاقی، علمی و آموزشی، فرهنگی و اجتماعی، ورزشی و هنری، صنعتی و اقتصادی، سیاسی و نظامی به شهرت ملی و بین المللی دست می یابند. اما، در این میان، تعداد اندکی از مشاهیر ملی و جهانی به درجه مقبولیت اجتماعی نایل می گردند، و در این معنا، از جمع بسیار محدود مشاهیر با مقبولیت اجتماعی، صاحبان شخصیت های فوق العاده نادری به مقام محبوبیت ملی و بین المللی نایل می گردند.
چرا که، مقام محبوبیت اجتماعی، یک مقام معنوی و عرشی است. هر کس که در طول تاریخ، در هر جامعه ای به هر علتی مشهور می شود، لزوماً مقبولیت اجتماعی پیدا نمی کند، و هر کس که مقبولیت نسبی یا کامل اجتماعی را پیدا می کند، و لو چنین جایگاهی می تواند پرارزش باشد، لیکن امکان دارد بگونه ای که بایسته و شایسته است، از محبوبیت چندان اجتماعی بر خوردار نباشد. انسان های مشهور عموماً در کتاب ها و قاب ها می مانند، اما انسان های محبوب در اندیشه ها و قلب ها جاودانه می شوند. خصیصه های شخصیتی انسان های محبوب، آمیزه ای است از خدا باوری و اخلاص، تواضع و وارستگی، عطوفت و محبت، اخلاق و معنویت، منطق و عقلانیت، استواری و صبوری و به ویژه، تلاش و خدمت مخلصانه، بی وقفه، بی منت، بی توقع و بی تکلف به مردم. در همین مهم، شایان ذکر است که همچون دعا های انسان های رشد یافته و متعالی به درگاه خالق مهرآفرین آن است که با تلاش مستمر در حریم ارزشها و مصون بودن از لغزش ها و نیل به مقام قرب، محبوب خدا و بالطبع، محبوب قلوب خلق خدا شوند.
بدون شک، بیشتر از هر مقام و جایگاهی، سردار محبوب ما، سپهبد سلیمانی، بنده محبوب خدا بودند و محبوب ترین، وارسته ترین، شجاع ترین، خلاق ترین و پرآوازه ترین فرمانده نظامی در گستره جهان بوده و خواهد بود. آوازه منش اخلاقی و معنوی، اخلاص و وارستگی و شخصیت استوار، پر صلابت، پرافتخار و پرتحسین وی در همه کشورهای جهان، بخصوص در قلوب آزادگان آزاد اندیش، راست قامتان ظلم ستیز و مستضعفان امید آفرین، طنین افکن خواهد بود. یقیناً، امروز و فردا، همدلی و اندیشه همانندی با برترین الگوی عرصه دفاع مقدس و محبوب ترین فرمانده مقاومت در مقابل مستکبران متجاوز در میان نوجوانان و جوانان پاک طینت کشور های مختلف فزونی می یابد. "
منبع:

1399/10/13
23:15:18
0.0 / 5
935
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , جامعه , جوان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان