نحوه شناسایی مشمولان دریافت یارانه معیشتی

نحوه شناسایی مشمولان دریافت یارانه معیشتی به گزارش جوان بین به دنبال طرح برخی سوالات از جانب شهروندان در دیدار مسؤلان یا از راه رسانه ها در مورد عدم دریافت بسته حمایت معیشتی کرونایی به رغم داشتن شرایط، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توضیحاتی در اینباره ارائه نمود.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا در متن این اطلاعیه آمده است: در مبحث بسته معیشتی شامل ابلاغیه ستاد ملی مبارزه با کرونا یا طرح نمایندگان مجلس شورای اسلامی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی صرفاً مسئول شناسایی مشمولان است و پرداخت برعهده این وزارتخانه نیست. از اهالی رسانه درخواست می شود نسبت به اطلاع رسانی وظایف تفکیک شده هر دستگاه در مبحث بسته حمایت معیشتی کرونایی به نحو مقتضی اقدام نمایند تا فرآیند پیگیری شهروندان از دستگاههای مربوطه تسهیل شود.

این اطلاعیه می افزاید: همانطور که پیش از این هم اعلام شده؛ فرایند شناسایی افراد مشمول بسته حمایت معیشتی بر مبنای داده های تجمیع شده پایگاه اطلاعات رفاه ایرانی ها صورت می گیرد که از تجمیع بیشتر از ۵۰ منبع داده ای معتبر در کشور تشکیل شده است، ازاین رو امکان بروز خطا در شناسایی افراد بسیار اندک است.

بر مبنای اطلاعیه مذکور؛ برای راستی آزمایی این فرآیند، جلب اعتماد و اطمینان بخشی به مردم کشورمان و شفافیت بیشتر که محور اصلی همه فعالیتهای این وزارتخانه است، رسانه ها می توانند ۱۰ کدملی شهروندانی که به هر شکل اعلام نموده اند واجد هستند اما بسته حمایت معیشتی کرونایی را دریافت نمی کنند به رابط این مرکز با آن رسانه ارسال نمایند تا بعد از بررسی، علت عدم مشمول بودن افراد، در کوتاه ترین زمان ممکن اعلام گردد. همینطور این مرکز آمادگی دارد در نشستی با نمایندگان رسانه ها نسبت به فرآیند شناسایی مشمولان اقدام نماید.
1399/10/15
00:56:58
0.0 / 5
990
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان