افزایش وام ازدواج در لایحه بودجه ۱۴۰۰ به كجا رسید؟

افزایش وام ازدواج در لایحه بودجه ۱۴۰۰ به كجا رسید؟ به گزارش جوان بین رئیس فراکسیون زنان مجلس می گوید که نمی دانم تا چه میزان منابع دولت اجازه می دهد که وضعیت وام ازدواج و مسکن رشد کند اما می دانم که اصلاحاتی از سوی کمیسیون تلفیق بودجه در زمینه مصارف و درآمدهای دولت رخ خواهد داد که جهت این اصلاحات به نفع معیشت مردم و ارتقای وضعیت اقتصادی - اجتماعی خواهد بود.


فاطمه قاسم پور در گفتگو با ایسنا در مورد احتمال افزایش وام ازدواج از طرف کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ اظهار داشت: چندی قبل کمیسیون اجتماعی مجلس، پیشنهاد افزایش میزان وام و مدت زمان بازپرداخت این وام را به کمیسیون تلفیق بودجه عرضه کرد و این روزها در کمیسیون تلفیق مثل موضوعات دیگر در حال بررسی است. گمانه زنی ها در مورد افزایش میزان وام وجود دارد اما نمی توانم بگویم که در نهایت چه اتفاقی در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۰ قابل پیشبینی است.
نماینده مردم تهران در مجلس اضافه کرد: قاعدتا من و دیگر اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس پیگیر افزایش وام ازدواج و افزایش مدت زمان بازپرداخت آن هستیم. تلاش ما بر این است که وام ازدواج به درد دهک های اقتصادی بیشتری در اقتصاد بخورد. اگر میزان وام ازدواج زیاد و مدت زمان بازپرداخت آن بیشتر شود، تعداد افراد بیشتری می توانند از این وام استفاده کنند.
این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس همینطور از طراحی راهکارهایی برای حل مساله ضمانت در وام ازدواج اطلاع داد و اظهار داشت: ما به دنبال راهکارهایی برای بحث ضمانت وام ازدواج هم هستیم. امیدوارم شاهد اتفاقات خوبی در زمینه ضمانت، میزان وام و مدت زمان بازپرداخت در سال ۱۴۰۰ باشیم.
قاسم پور در مورد توان و وظیفه دولت در امر ازدواج اظهار داشت: بی گمان بخشی از وظیفه دولت این است که بخش زیادی از بودجه را به حوزه رفاه اجتماعی اختصاص دهد. ازدواج، مسکن، فرزندآوری و به صورت کلی معیشت مردم به حوزه اجتماعی مربوط می شود. نمی دانم تا چه میزان منابع دولت اجازه می دهد که وضعیت وام ازدواج و مسکن رشد کند اما می دانم که این روزها اتفاقات و اصلاحات خوبی از سوی کمیسیون تلفیق بودجه هم در زمینه مصارف و هم در زمینه درآمد رخ داده است.
او در آخر با اشاره به اینکه «جهت تغییرات کمیسیون تلفیق به نفع معیشت مردم و ارتقای وضعیت اقتصادی - اجتماعی خواهد بود» اظهار داشت: وضعیت دولت از نظر منابع درآمدی بگونه ای که اگر مدیریت صحیح به کار گرفته شود، این امکان وجود دارد که رفاه اجتماعی بیشتری از سوی بودجه تامین گردد.
منبع:

1399/10/16
11:34:59
0.0 / 5
1342
تگهای خبر: ازدواج , اقتصاد , زنان , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان