۶ روش اعتبارسنجی دفترچه های تأمین اجتماعی بعلاوه جدول

۶ روش اعتبارسنجی دفترچه های تأمین اجتماعی بعلاوه جدول به گزارش جوان بین از آغاز خرداد ماه سالجاری بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی نیازی به تمدید دفترچه درمان خود ندارند و انقضای تاریخ اعتبار درج شده در دفترچه مانع عرضه خدمات درمانی به آنان نخواهد بود.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، بر این اساس، پزشکان و مراکز درمانی می توانند با یکی از روش های ششگانه اعتبار سنجی دفترچه را فوری و به راحتی استعلام و خدمات درمانی لازم را به رجوع کننده ارائه نمایند.
به گفته رئیس مرکز فناوری اطلاعات، آمار و محاسبات سازمان تأمین اجتماعی، سالانه بیشتر از ۹۷ میلیون رفتن به شعب بیمه ای انجام می شود که از این بین یکی از پرمراجعه ترین سرویس ها در ارتباط با دفترچه بیمه درمان است که تأمین اعتبار، چاپ، تعویض و صدور دفترچه ۵۵ درصد مراجعات را شکل می داد. از ۹۷ میلیون مراجعه، ۳۸ میلیون در ارتباط با تمدید اعتبار دفترچه ها بود.
از ابتدای خرداد سامانه های مختلفی افتتاح شد که بیمه شدگان، مراکز درمانی و پزشکان می توانند اعتبار دفترچه بیمه شدگان را استعلام کنند. قبلا باید پای دفترچه مُهر تاریخ می خورد، در واقع بیمه شدگان به کارگزاری رجوع و همکاران ما استحقاق و اعتبار را کنترل می کردند و مهری را درج می کردند. اما دیگر نیازی به این کار نیست و اگر فرد به مراکز درمانی رجوع کند آنجا از راه روشهای اعلام شده استحقاق درمانش را می سنجند. ضمن اینکه خود بیمه شده هم می تواند این کار را برای خودش انجام دهد.
تامین اجتماعی برای سرویس دهی مطلوب به ۴۵ میلیون بیمه شده، شش روش مختلف را تعریف و اعلام نموده است که سه روش بدون احتیاج به اینترنت و با استفاده از کدهای دستوری است که با گوشیهای ساده قابل انجام است و سه روش هم از راه سامانه های اینترنتی انجام می شود.روش های ششگانه اعتبار سنجی دفترچه تأمین اجتماعی به شرح زیر است:
- روش اول، شماره گیری کد دستوری ستاره ۴ ستاره ۱۴۲۰ مربع (#۱۴۲۰*۴*) است. با شماره گیری این کد دستوری منویی نمایش داده می شود که باید در آن کدملی را وارد کرد. به محض ورود کد ملی سیستم پاسخ می دهد و پیامی با این مضمون که «شما از حمایت درمانی برخوردار می باشید.» نمایش داده می شود.
- روش دوم، شماره گیری کد دستوری ستاره ۴ ستاره ۱۴۲۰ ستاره ۱ مربع (#۱*۱۴۲۰*۴*) است که در اینجا هم کدملی را وارد می نماییم.
- روش سوم، کددستوری ستاره ۱۶۶۶ مربع (#۱۶۶۶*) است که با بیمه سلامت مشترک است. بیمه شده گزینه یک را انتخاب و با ورود کدملی، اعتبار دفترچه را دریافت می کند.
- روش چهارم، بیمه شده می تواند بعد از اتصال به اینترنت، در مرورگر pwa.tamin.ir را نوشته و وارد شود. در منو کدملی را وارد و اعتبار دفترچه را استعلام کند.
- روش پنجم، اگر مخاطب از اپلیکیشن موبایلی استفاده می نماید می تواند بارکد دفترچه را جلوی موبایل بگیرد که اسکن می کند و اعتبار دفترچه را نمایش می دهد.
- روش ششم، اعتبار دفترچه از راه رفتن به آدرس medical.tamin.ir قابل استعلام است.
- اگر هرکدام از بیمه شدگان گرفتار مشکل شده و با خطایی برخورد کردند می توانند با ۱۴۲۰ تماس بگیرند، آنجا استحقاق درمان را کنترل می کنند.
منبع:

1399/10/27
13:38:08
0.0 / 5
1023
تگهای خبر: اینترنت , بیمه , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان