نظر متفاوت نمایندگان برای افزایش رقم وام ازدواج

نظر متفاوت نمایندگان برای افزایش رقم وام ازدواج جوان بین: وزیر ورزش و جوانان ضمن اشاره به رقم وام ازدواج در لایحه بودجه سال آینده اظهار داشت: در بودجه مبلغ ۵۰ میلیون تومان به ازای هر یک از طرفین در نظر گرفته شده است و برخی از نمایندگان مجلس نقطه نظرات متفاوتی در ارتباط با افزایش این رقم دارند که باید منتظر ماند و دید چه تصمیماتی دریافت می شود.


مسعود سلطانی فر در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان اینکه نظام بانکی کشور در چند سال قبل علیرغم محدودیت های مختلف توانسته است مبالغ قابل توجهی را از محل منابع قرض الحسنه به وام ازدواج اختصاص دهد اظهار داشت: امسال هم این رقم پرداختی توسط سیستم بانکی کشور، حتما به ۵۰ هزار میلیارد تومان می رسد که رقم قابل توجهی است.
وی افزود: در قانون بودجه مبلغ ۵۰ میلیون تومان به ازای هر یک از طرفین در نظر گرفته شده است و برخی از نمایندگان مجلس نقطه نظرات متفاوتی در ارتباط با افزایش این رقم دارند که باید منتظر ماند و دید چه تصمیماتی دریافت می شود.

سلطانی فر از فراهم شدن شرایط مختلفی در حوزه ازدواج جوانان از جانب وزارت ورزش و جوانان اطلاع داد و اظهار نمود: با آموزش هایی که از راه دفاتر راهنمایی و مشاوره ازدواج مدنظر قرار می گیرد، امیدواریم به مقوله ازدواج جوانان و توسعه خانه های جوان کمک نماییم.

وی در این رابطه اضافه کرد: روزی که کار را شروع کردیم تعداد خانه های جوان در کشور صفر اما الان حدود ۱۲۰ خانه جوان فعال داریم و در حال گسترش آن هستیم.

به قول وزیر جوانان، تعداد سمن های جوانان هم در سال ۹۲، کمتر از ۱۰۰ مورد بود که الان به بیشتر از ۳۳۰۰ مورد رسیده است که رشد بیشتر از ۴۰ برابری را نشان می دهد؛ اقدامی که در جهت افزایش مشارکت جوانان مدنظر قرار گرفت و باید بدانیم این افراد، مدیران آینده حوزه اجرا و سیاستگذاری در کشور خواهند بود که در یک نهاد مدنی یاد می گیرند که چگونه فعالیت ها را پیش برده و امور کشور را مدیریت کنند.
منبع:

1399/10/29
17:34:17
0.0 / 5
1006
تگهای خبر: آموزش , ازدواج , جوان , جوانان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان