آمادگی تأمین اجتماعی برای افزایش تعهدات دارویی و تجهیزات پزشكی

آمادگی تأمین اجتماعی برای افزایش تعهدات دارویی و تجهیزات پزشكی مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از افزایش تعهدات دارویی و وسایل کمک پزشکی این سازمان بالاتر از تعهدات قانونی مصوب شورایعالی بیمه در صورت استفاده پزشکان از سامانه نسخه الکترونیک اطلاع داد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، دکتر مصطفی سالاری در جلسه مشترک با مدیران سازمان بیمه سلامت، سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح و سازمان نظام پزشکی که به منظور افزایش هماهنگی در زمینه سامانه نسخه الکترونیک و حذف دفترچه های کاغذی برگزار شد، اظهار نمود: در صورت استفاده پزشکان از سامانه نسخه الکترونیک و در چارچوب نظام ارجاع امکان پذیرش تعهدات بیشتری از جانب سازمان تأمین اجتماعی فراهم می شود.
سالاری استقرار سامانه نسخه الکترونیک را زمینه ساز ایجاد تحولات اساسی در خدمات درمانی ارزیابی کرد و اظهار داشت: در شهرهایی که فاقد مرکز درمانی ملکی تأمین اجتماعی هستند فرانشیز بستری بیماران تحت پوشش تأمین اجتماعی در مراکز درمانی طرف قرارداد صفر می شود و خدمات بستری بیماران به صورت مجانی خواهد شد.
وی افزود: همینطور در تمامی شهرها بیمه شدگان بالای ۶۵ سال در تمامی مراکز طرف قرارداد خدمات بستری را به صورت مجانی و فرانشیز صفر دریافت خواهند کرد.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی افزایش تعهدات این سازمان در حوزه وسایل کمک پزشکی در بیمارستان های دولتی را از دیگر اقدامات قابل توجه برشمرد و اظهار داشت: تابحال هزینه وسایل کمک پزشکی در بیمارستان ها به صورت مقطوع پرداخت می شد اما به منظور ارتقاء خدمات و کاهش هزینه بیماران تحت پوشش، پرداخت هزینه کامل این تجهیزات دردستور کار سازمان تأمین اجتماعی قرار دارد.
سالاری تاکید کرد: توجه به دغدغه های پزشکان و تمامی اجزای نظام سلامت کشور در پیشبرد طرح نسخه الکترونیک به شکل جدی مورد توجه قرار دارد و هدف نهایی ما بهبود و ارتقاء خدمات درمانی به مردم است.
وی ادامه داد: از آغاز اجرای طرح نسخه الکترونیک برنامه اصولی سازمان تأمین اجتماعی ایجاد مشوق های موثر برای پزشکان و مراکز درمانی طرف قرارداد به منظور استفاده از سامانه بوده است و در مراحل بعد هم همین رویه تداوم خواهد داشت و امیدواریم با افزایش خدمات قابل عرضه از راه سامانه نسخه الکترونیک شاهد افزایش استفاده از سامانه و حذف دفترچه های کاغذی باشیم.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: با عنایت به هماهنگی و تلاش مشترک سازمان های بیمه گر، سازمان نظام پزشکی و وزارت بهداشت استقرار کامل سامانه نسخه الکترونیک و حذف دفترچه های کاغذی در مراحل نهایی قرار دارد و امیدواریم تا آخر سال شاهد تحقق اهداف تعیین شده و بهره برداری کامل از سامانه نسخه الکترونیک باشیم.
دکتر محمد مهدی ناصحی، مدیر عامل سازمان بیمه سلامت هم در این نشست اظهار داشت: استقرار نسخه الکترونیک و نظام ارجاع از مسائل بسیار مهم می باشد و این برنامه را از مسیر صحیح و به صورت مرحله ای و هدفمند اجرا می نماییم.
وی ادامه داد: اجرای این برنامه باعث کاهش هزینه های القایی می شود و با تکمیل سامانه نسخه الکترونیک امکان تحول جدی در عرضه خدمات درمانی به عموم مردم فراهم می شود.
امیر نوروزی مدیرعامل سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح هم در این نشست اظهار داشت: ما با کلیت طرح نسخه الکترونیک و نظام ارجاع موافقیم و با سازمان تأمین اجتماعی و سازمان بیمه سلامت برای استقرار و موفقیت این برنامه ها همکاری داریم.
وی ادامه داد: هماهنگی و کسب مجوزهای لازم از سلسله مراتب فرماندگی نیروهای مسلح برای اجرای این برنامه ها در سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح انجام می شود و ما در کنار سایر اجزای نظام سلامت برای اجرای این برنامه تلاش می نماییم.
دکتر محمد جهانگیری، معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی هم در این نشست اظهار داشت: اجرای برنامه های نسخه الکترونیک و نظام ارجاع مستلزم همراهی و همکاری جامعه پزشکی است و باید شرایط و اقتضائات کاری پزشکان در هرنوع برنامه ریزی به دقت مورد توجه قرار گیرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، وی ادامه داد: اجرای دقیق و زمان بندی شده طرح و اطلاع رسانی و جلب رضایت پزشکان در اجرای این برنامه بطور قطع مورد توجه خواهد بود و در تمامی مراحل راهکارهای جایگزین هم وجود خواهد داشت تا خدمت رسانی پزشکان به بیماران بدون هیچگونه اختلالی تداوم یابد.
منبع:

1399/10/30
11:20:22
0.0 / 5
915
تگهای خبر: بهداشت , بیمه , پزشك , جامعه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان