ابتكار:

۲۴ درصد مدیران دولت زن هستند

۲۴ درصد مدیران دولت زن هستند به گزارش جوان بین تسنیم نوشت: معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور اظهار داشت: امروز با سیاست گذاری های صورت گرفته حدود ۲۴ درصد از مدیران دولت در رده های عالی و میانی از زنان توانمند و شایسته هستند.


معصومه ابتکار در آخرین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان قزوین که ظهر امروز با حضور تمامی مدیران دستگاههای اجرایی استان در سالن اجتماعات شهید امامی استانداری برگزار شد، عنوان کرد: امروز با سیاست گذاری های صورت گرفته حدود ۲۴ درصد از مدیران دولت در رده های عالی و میانی از زنان توانمند و شایسته هستند.
وی با اشاره به اینکه در انتصاب مدیران زن اصل بر شایسته سالاری است، افزود: ازاین رو ما هیچ مسئولیتی را به لحاظ فقط زن بودن به کسی واگذار نمی نماییم و او نتواند از عهده کار برآید. ضمن اینکه سیاست دولت تدبیر و امید این بود که سقف های شیشه ای مدیریت زنان را باز کند و زنان بتوانند بر مبنای شایستگی و نه بر مبنای زن بودنشان در پست های مدیریتی به کار گرفته شوند.
ابتکار از افزایش سهم مدیریت زنان در دولت از ۲۴ به ۳۰ درصد تا آخر دولت دوازدهم اطلاع داد و اظهار داشت: بر مبنای مطالبات مقام معظم رهبری و این جمله بی بدیل امام که فرمودند «زنان باید در مقدرات اساسی کشور دخالت کنند» نگاه دولت هم توسعه فعالیت زنان در عرصه های اجرایی و مدیریتی است.
عدالت جنسیتی مبنای رصد فعالیتهای حوزه زنان است
معاون زنان و خانواده رئیس جمهور عدالت جنسیتی را مفهومی برگرفته از قرآن کریم دانست و اظهار داشت: بر مبنای مصوبه دولت و ستاد ملی زن و خانواده شاخص سنجش عدالت جنسیتی در دستگاههای اجرایی داریم که همین شاخص مبنای تدوین سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده در استان ها شده و همزمان مبنای رصد و پایش فعالیت ها در این عرصه هم به حساب می آید.
ابتکار با تکیه بر ضرورت بازبینی و روزآمد شدن سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده در استان ها اضافه کرد: با عنایت به این که این سند طی یک حرکت علمی و مبتنی بر داده ها و حقیقت های کف جامعه و همینطور بر مبنای نیازها، اقتضائات و ظرفیت های استان ها تدوین شده، ازاین رو بازبینی و تدقیق این سند و به روز کردن هم امری واجب و لازم است.
وی ضمن اشاره به لزوم نتیجه محور شدن برگزاری دوره های آموزشی در حوزه زنان و خانواده افزود: امروز وقتی که با اعضای خانواده ها صحبت می نماییم، می گویند که ما دوره آموزشی زیاد زیاد دیدیم، ولی این دوره ها به مهارت تبدیل نشده و ما بیکار هستیم. ازاین رو دوره های آموزشی برای زنان و خانواده ترتیب دادیم، اما این دوره ها اثرگذار نبوده و منجر به مهارت نشده است.


۴۷۲۳۱


منبع:

1399/11/01
22:40:10
0.0 / 5
1239
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان