درمان بیشتر از 93 هزار بیمار كرونایی در مراكز درمانی تأمین اجتماعی

درمان بیشتر از 93 هزار بیمار كرونایی در مراكز درمانی تأمین اجتماعی تدوین و اجرای نظام سطح بندی مراکز در سه محور اساسی سطح بندی خدمات بستری، سطح بندی مراکز درمانی سرپایی و سطح بندی تجهیزات پزشکی پیشرفته به منظور برقراری عدالت در دسترسی بیمه شدگان به خدمات مورد نیاز یکی از مهم ترین اقدامات معاونت درمان سازمان تأمین اجتماعی امسال است.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، همزمان با آغاز دهه مبارک فجر، همه ساله سازمان تأمین اجتماعی مهم ترین اقدامات در حوزه های مختلف را به اطلاع بیمه شدگان، بازنشستگان و کارفرمایان گرامی می رساند. در این گزارش به مهم ترین عملکرد سازمان تأمین اجتماعی در حوزه درمان در ۹ ماه منتهی به آذر سالجاری پرداخته شده است.

توسعه فن آوری اطلاعات در جهت تسهیل و روان سازی فعالیتهای در رابطه با ذینفعان نظیر برنامه نسخه الکترونیک، تدوین ضابطه مدیریت تعارض منافع در بخش درمان و ارسال به مبادی ذی ربط به منظور دریافت تایید، مدیریت بحران و برنامه ریزی جهت مقابله با اپیدمی ویروس کرونا در بخش درمان سازمان تأمین اجتماعی را می توان از مهم ترین این اقدامات برشمرد.

همچنین، در شش ماهه سالجاری تعداد ۳۷۸ مرکز درمانی ملکی شامل ۷۰ بیمارستان، ۵ مرکز جراحی محدود، ۵ مرکز دندانپزشکی مستقل، ۸۳ پلی کلینیک تخصصی، ۱۲۱ درمانگاه تخصصی، یک مرکز طب سالمندان و ۹۰ درمانگاه عمومی به جمعیت بیمه شده سازمان تأمین اجتماعی خدمات درمانی عرضه کرده است.

بر این اساس، بیشتر از ۴۳ میلیون رجوع سرپایی به مراکز درمانی ملکی در شش ماهه اول سالجاری انجام شده است که بیشتر از ۲۳ میلیون از این مراجعات، دریافت خدمت ویزیت از پزشکان عمومی، دندانپزشک، متخصص و فوق تخصص بوده است.
بر طبق این گزارش، بیشتر از ۳۰۲ هزار نفر در شش ماهه اول سالجاری در بیمارستان ها و مراکز جراحی محدود سازمان تأمین اجتماعی بستری و خدمت دریافت کرده اند و بیشتر از ۱۷۴ هزار مورد جراحی در مراکز بستری در شش ماهه اول سالجاری انجام شده است.

بیشتر از ۵۵ هزار زایمان در شش ماهه اول سالجاری در ۶۱ بیمارستان ملکی انجام پذیرفته است که ۴۳ درصد آنها به روش سزارین انجام پذیرفته است.

پذیرش و عرضه خدمات کلینیکی، پاراکلینیکی و بستری به بیشتر از ۹۳ هزار بیمار بستری مبتلا به بیماری ویروس کرونا از بهمن سال ۱۳۹۸ تابحال در مراکز بستری مراکز درمانی ملکی را می توان از مهم ترین اقدامات سازمان تأمین اجتماعی در سالجاری برشمرد.

ساماندهی و عدالت در پرداخت مطالبات موسسات طرف قرارداد دانشگاهی و غیر دانشگاهی، نیازسنجی، احصاء عناوین و تدوین شرح خدمات و انتظارات اولویت های پژوهشی معاونت درمان و اجرای فعالیتهای پژوهشی در حوزه معاونت درمان شامل اجرای طرح های پژوهشی منتخب، مشارکت فعال در جلسات کمیته پژوهشی و مدیریت دانش سازمان، ایجاد بانک اطلاعاتی پژوهشگران درحوزه سلامت و شناسایی رویه ها، فرآیندهای نیازمند بهبود حوزه درمان و مشارکت در اجرای برنامه های بهبود از دیگر اقدامات سازمان تأمین اجتماعی در جهت خدمتگزاری به بیمه شدگان است.

از دیگر اقدامات مهم معاونت درمان سازمان تأمین اجتماعی امسال می توان به ارزیابی زیرساخت راه اندازی واحد بازتوانی قلبی در بیمارستان های منتخب سازمان، اجرای پایلوت موفق برنامه نرم افزار بانک خون و پیگیری جهت پیاده سازی آن در بخش بانک خون واحدهای آزمایشگاهی تمامی مراکز بیمارستانی ملکی، بررسی وضعیت فعالیت مراکز درمانگاهی از نظر شیفت و ساعت فعالیت، بازخوانی سالیانه تجهیزات پزشکی سرمایه ای و صدور مجوزهای خرید مربوطه، نیازسنجی و صدور مجوز خرید تجهیزات پزشکی در جهت جلوگیری از شیوع کرونا و راهبری و اجرای برنامه های عملیاتی نظیر تأمین تجهیزات پزشکیHigh Tech، تجهیزات پزشکی تصویربرداری )ارتقاء آنالوگ به دیجیتال(و تأمین آمبولانس های مراکز درمانی تابعه، ادامه استاندارد سازی بخش های اورژانس، LDR و CSSD بیمارستانهای منتخب، جلوگیری از حریق و... اشاره نمود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، راه اندازی دستگاه سی تی اسکن ۱۶ اسلایس در بیمارستان های خاتم الانبیا (ص)گنبد و بیمارستان زاهدان در جهت به روزآوری تجهیزات و امکانات تشخیصی درمانی، توسعه سامانه کمیسیون ها و شوراهای پزشکی و پزشکان معتمد، راه اندازی بایگانی الکترونیک متمرکز مدارک پزشکی، آرا و اسناد در رابطه با کمیسیونهای پزشکی، طراحی الگوی مراقبت و ارزیابی سلامت سالمندان و تشکیل پرونده سلامت سالمندان و اجرای آزمایشی آن در ۳ مرکز درمانی شهر تهران با رویکرد اجرای ویزیت جامع سالمندی و پایش مستمر سطح سلامت سالمندان تحت پوشش و برنامه ریزی جهت راه اندازی کلینیک های فشارخون و دیابت در مراکز ملکی از دیگر اقدامات مهم سازمان تأمین اجتماعی در حوزه درمان است.
منبع:

1399/11/14
02:12:33
0.0 / 5
1086
تگهای خبر: بحران , بیمه , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان