اجرای حجت اشرف زاده ركورد دار بیشترین بازدید در جشنواره موسیقی فجر

اجرای حجت اشرف زاده ركورد دار بیشترین بازدید در جشنواره موسیقی فجر 4 هزار و 563 نفر اجراهای روز دوم و مجموعا بیش از 7هزار نفر در دو شب سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر را در حالی تماشا کردند که حجت اشرف زاده با میانگین 1700 بازدید کننده در صدر لیست هنرمندانی قرار گرفت که موفق شدند بیشترین بازدید را در سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر به خود اختصاص دهند.


به گزارش جوان بین به نقل از ایرنا از روابط عمومی سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر، برمبنای آمار سایت های پخش اجراهای جشنواره، در دومین روز جشنواره ۴هزار و ۵۶۳ نفر اجراها را تماشا کردند.
بر اساس این گزارش، از اجرای گروه خاوران در ساعت ۱۷/۰۰ روز چهارشنبه (۲۹ بهمن) ۶۰۸ نفر، از اجرای تریوی جز تیمو فولبرشت آلمان در ساعت ۱۸/۳۰، ۶۶۰ نفرو از اجرای گروه وحید اسداللهی در ساعت ۲۰/۰۰ مجموعا ۷۹۰ نفر دیدن کردند.
همین طور از اجرای به یاد استاد به خوانندگی مظفر شفیعی ۷۵۱ نفر و از اجرای گروه ماهیما با صدای حجت اشرف زاده مجموعا ۱۷۵۴ دیدن کردند..
برمبنای آمار انتشار یافته از طرف روابط عمومی سی و ششمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر، اجراهای شب اول این دوره از جشنواره که از سه سایت انجمن موسیقی ایران، تیوال و سایت رسمی جشنواره موسیقی فجر پخش گردید مجموعا ۳هزار و ۵۹۸ نفربیننده داشت.
که بهزاد عبدی و گروهش موفق شدند تا با جذب ۷۹۴ بیننده عنوان پرمخطب ترین گروه شب نخست جشنواره سی و ششم فجر را به خود اختصاص دهد.


جشنواره سی و ششم موسیقی فجر در یک نگاه
سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر در بخش غیر رقابتی میزبان ۱۰۰ گروه موسیقی در حوزه موسیقی دستگاهی، نواحی، کلاسیک و تلفیقی است که برای حضور در جشنواره بوسیله فراخوان ثبت نام کردند، در اولین مرحله ۶۱ گروه انتخاب شدند و در نهایت ۱۰ گروه برای اجرا به جدول جشنواره راه یافته اند.
باتوجه به همه گیری ویروس کرونا و اضافه شدن بخش رقابتی، جدول برنامه ها تغییرات اجرائی نسبت به جشنواره های قبل دارد. برمبنای تقسیم بندی هیات انتخاب در هر بخش، ۴۰ درصد گروه ها از بخش فراخوان و ۶۰ درصد گروه ها با تایید هیات انتخاب به جشنواره دعوت شدند.
همزمان با این جشنواره و در بخش جنبی، دومین دوره مسابقه موسیقی و رسانه و بخش پژوهشی از ۲۸ بهمن به دبیری حسن ریاحی انجام خواهد شد. این رویداد چهارم اسفند، بعد از آخرین اجراها در فضای مجازی، با معرفی برگزیدگان بخش رقابتی، جایزه موسیقی و رسانه، جایزه ترانه به کار خود اختتام خواهد داد.
تجلیل از چهار هنرمند موسیقی کشورمان بانو ملیحه سعیدی و آقایان احمد علی راغب، حسن ناهید و محمدرضا اسحاقی گرجی همچون برنامه های جنبی این دوره از مهم ترین رویداد موسیقی کشورمان خوهد بود.
در دو روز گذشته گروه های ایستم از خراسان، کوئینتت زهی رسپینا به سرپرستی بهزاد عبدی، دوئت ویلا مادلنا از کشور اتریش، کوارتت زهی نماد به سرپرستی ستاره بهشتی و گروه ژاو، گروه خاوران، تریو(JAZZ) از کشور آلمان به سرپرستی تیمو فولبرشت، گروه وحید اسداللهی، گروه موسیقی ماهیما به خوانندگی حجت اشرف زاده و کنسرت به یاد استاد به خوانندگی مظفر شفیعی بوسیله سایت رسمی جشنواره موسیقی فجر، سایت انجمن موسیقی ایران و تیوال پخش گردید.
در بخش جنبی سی و ششمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر دو نشست پژوهشی با عنوانهای سیر تطور ترانه با سخنان حسن علیشیری و مجید افشاری در تاریخ ۲۸ بهمن و لطمه شناسی موسیقی پاپ در دو دهه گذشته با سخنان محمدرضا چراغعلی و پدرام کشتکار در تاریخ ۲۹ بهمن ماه از رادیو گفت و گو پخش شده است.
اجراهای سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر تا چهارم اسفندماه از سایت جشنواره، انجمن موسیقی ایران، تیوال، تماشاخونه، بیپ تونز، گپ فیلم، نواک پخش می شوند.


1399/11/30
21:11:57
0.0 / 5
707
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان