رییس كمیته امداد خبر داد

پیشبینی ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال مددجویان كمیته امداد در سال آینده

پیشبینی ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال مددجویان كمیته امداد در سال آینده به گزارش جوان بین رئیس کمیته امداد از پیشنهاد مجلس شورای اسلامی برای اختصاص ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار جهت اشتغال مددجویان در سال آینده اطلاع داد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا و بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری در بازدید طرح اشتغال مددجویان استان قزوین، توانمندسازی را مأموریت اصلی کمیته امداد دانست و اضافه کرد: ایجاد اشتغال و درآمد پایدار، مهم ترین راهبرد این نهاد در خودکفایی و توانمندسازی خانواده های تحت حمایت است.
رئیس کمیته امداد با اشاره به اینکه اشتغال زایی به استقلال معیشتی و قطع وابستگی مددجو به کمک دیگران منجر می شود، افزود: مجلس شورای اسلامی برای سال ۱۴۰۰ هم پیشنهاد ۱۰ هزار میلیارد تومانی برای تسهیلات اشتغال مددجویان در نظر گرفته است و امیدواریم بتوانیم تحولی در عرصه اشتغال نیازمندان ایجاد نماییم.
بختیاری تصریح کرد: از مراکز دانش بنیان تقاضا کردیم کمیته امداد را یاری رسانند و در لایه های اشتغال ورود یابند تا بتوانیم اشتغال شایسته و نوآور برای مددجویان رقم بزنیم.
وی ضمن اشاره به اینکه یکی از شیوه های علمی برای اشتغال زایی استفاده از ظرفیت راهبران و هدایت های شغلی است، اظهار داشت: اشتغال کمیته امداد همراه با آموزش است ازاین رو به راهبری شغلی باید توجه ویژه ای داشته باشیم ازاین رو در سال ۱۴۰۰ طرح راهبران شغلی تقویت می شود.
وی اشتغال خانگی را یکی از راهبردهای کمیته امداد دانست و تصریح کرد: بیشتر از ۶۳ درصد از خانواده های تحت حمایت کمیته امداد بانوان سرپرست خانوار هستند و اشتغال خانگی باعث می شود هیچ مادری به واسطه فعالیت برای اشتغال، از وظیفه مادری غافل نشود.
وی اظهار داشت: اشتغال خانگی، روستایی و اشتغال خرد در اقتصاد مقاومتی نقش مهمی دارد چون که ما را به استقلال واقعی و حقیقی می رساند ازاین رو نه تنها مددجویان بلکه اقتصاد کشور را هم ارتقا می دهد.
در ادامه سفر به استان قزوین، ۱۴ واحد مسکونی به مددجویان شهرستان آوج واگذار شد.
برای هر یک از این واحدهای مسکونی ۸۶ میلیون تومان هزینه شده که ۲۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی و مابقی از محل اعتبارات کمیته امداد و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هزینه شده است.
منبع:

1399/12/01
14:27:58
0.0 / 5
1238
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان