ساماندهی ۵۰۰ كودك كار و خیابان در پایتخت

ساماندهی ۵۰۰ كودك كار و خیابان در پایتخت به گزارش جوان بین رئیس سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد که در طرح ساماندهی که در چند ماه اخیر در شهر تهران انجام شده، حدود ۵۰۰ کودک ساماندهی شدند.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، وحید قبادی دانا در مورد ساماندهی کودکان کار در حاشیه بازدید از مرکز اشتغال و کارآفرینی سرای حافظ بیان نمود: بعضی از این کودکان، کودکان نیازمندی هستند که برای امرار معاش بر سر چهارراه ها هستند و برخی دیگر بر اثر بیماری اعضای خانواده و برخی دیگر توسط باندهای قاچاق کودک یا باندهایی که از آنها سوء استفاده می نمایند، سازماندهی شدند.
وی ادامه داد: خیابان جای حضور کودک نیست و جای مناسبی برای حضور کودک نیست و آنها باید ساماندهی شوند.
بنابر اعلام رئیس سازمان بهزیستی کشور، در طرح ساماندهی که در چند ماه اخیر در شهر تهران انجام شده، حدود ۵۰۰ کودک ساماندهی شدند و از بین آنها حدود ۸۴ درصد کودکانی هستند که تبعه ایران نیستند و افغانستانی هستند. این افراد به گونه های مختلف در سر چهار راه حاضر شدند.
وی ادامه داد: حدود ۲۳ درصد این کودکان، افرادی بودند بیماری یکی از اعضای خانواده سبب شده بوده که در خیابان حضور پیدا کنند. مددکاران ما به محل زندگی آنها رفتند. از این افراد حدود ۱۰۰ نفر کودکانی هستند که سرپرست موثری ندارند و تبعه غیر ایرانی هستند که در مراکز شبه خانواده ما با کمک خیرین افغانستانی و معتمدین آنها در حال ساماندهی هستند.
رئیس سازمان بهزیستی کشور بیان نمود: از جهت ایجاد حمایت برای خانواده آنهایی که غیر سازمان یافته و غیرباندی هستند، تلاش شده ساماندهی مناسب صورت گیرد.
قبادی دانا افزود: تفاوت این طرح با طرح قبلی این است که این کودکان شناسایی می شوند و از راه عنبیه، کد یونیک برای آنها ایجاد می شود، بنابراین از تکرار این ها و از اینکه آنها به خانواده سپرده شوند و باردیگر بر سر چهار راه حاضر شوند پرهیز شده است؛ حدودا از میان این ۵۰۰ کودک تنها چهار کودک تکراری بودند که این سبب می شود ساماندهی مناسبی برای آنها صورت گیرد.
رئیس سازمان بهزیستی افزود: البته این کار با همکاری بخش های مختلف یعنی قضات در دادستانی، دانشگاه علوم پزشکی، شهرداری تهران و اداره اتباع وزارت کشور صورت گرفته و تلاش شده برپایه سن و جنسیت این کودکان و اینکه والدین موثر دارند یا خیر؟ برای آنها مسیر متفاوتی در الگوریتم پیشبینی شده برای ساماندهی کودکان کار و خیابان لحاظ شود.
منبع:

1399/12/03
12:38:33
0.0 / 5
690
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان