فتاح اعلام كرد:

كاهش 15 درصدی جمعیت تحت پوشش كمیته امداد در كشور، 140 هزار شغل در كشور تولید می گردد

كاهش 15 درصدی جمعیت تحت پوشش كمیته امداد در كشور، 140 هزار شغل در كشور تولید می گردد جوان بین: رئیس كمیته امداد كشور اظهار داشت: طی دو سال قبل 15 درصد از جامعه تحت پوشش این نهاد كه خودكفا و توانمند شده اند، كاهش یافته است.به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، پرویز فتاح شامگاه چهارشنبه(11 بهمن) در جمع خبرنگاران استان كردستان، اظهار نمود: بحث اشتغال و خودكفایی خانواده ها مهمترین ماموریت كمیته امداد است.

وی اضافه كرد: سال قبل در استان كردستان از محل منابع دولتی و كمیته امداد در مجموع 40 میلیارد تومان سهمیه وام های اشتغالزایی داشتیم كه 100 درصد آن جذب شد.

رئیس كمیته امداد كشور با اشاره به اینكه امسال میزان این منابع دو برابر شده است، عنوان كرد: تابحال در 10 ماهه امسال 55 درصد منابع بانكی در كردستان جذب شده است و امیدواریم 45 درصد باقیمانده آن هم تا آخر سال جذب شود.

وی همت مسئولان ارشد و بانك های عامل استان را در تحقق این امر ضروری دانست و ادامه داد: اگر این میزان منابع به صورت كامل محقق شود بالغ بر 4500 تا5000 نفر در كردستان می توانند از وام های اشتغالزایی استفاده كنند.

2 برابر شدن میزان بودجه وام های اشتغالزایی كمیته امداد در كشور

فتاح اعلام نمود: در بودجه سال 96 مصوب مجلس و ابلاغیه دولت، بالغ بر 2100 میلیارد تومان بودجه وام قرض الحسنه اشتغالزایی داریم كه سال 95 یك هزار میلیارد تومان بود و در واقع امسال بیش از دو برابر شده است .

وی بیان كرد: ما در سطح كشور حدود 65 درصد این مبلغ را تابحال جذب كرده ایم كه در كردستان تابحال حدود 55 درصد بوده است و تا آخر فرودین ماه برای جذب این وام ها فرصت داریم

رئیس كمیته امداد كشور عنوان كرد: اگر 100 درصد این وام ها جذب شود در كشور بالغ بر 140 هزار شغل تولید خواهد شد و این افراد تا دو الی سه سال آینده از چرخه حمایت این نهاد خارج خواهند شد.

همكاری بانك ها با كمیته امداد رضایت بخش بوده است

وی در ادامه همكاری بانك ها در این زمینه را در سطح كشور رضایت بخش عنوان نمود و اظهار داشت: سال قبل در سطح كشور 1000 میلیارد تومان با مصوبه مجلس، سهیمه وام داشتیم كه توانستیم بیش از این میزان و بالغ بر یك هزار و 50 میلیارد تومان را جذب نماییم.

فتاح بیان كرد: در استان كردستان هم وضعیت همكاری بانك ها با كمیته امداد خوب بوده است و امیدواریم استان بتواند سهمیه امسال خویش را به صورت كامل جذب نماید.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با عنوان اینكه بنای كار خویش را در این نهاد بر توانمندسازی و خودكفایی مددجویان قرار داده ایم، خاطرنشان كرد: خوشبختانه در طول دو سال قبل 15 درصد از جامعه تحت پوشش این نهاد كه خودكفا و توانمند شده اند، كم شده است.

رئیس كمیته امداد كشور اظهار داشت: جذب مددجوی جدید هم كه واجد شرایط تحت پوشش قرار گرفتن این نهاد باشند همچنان ادامه دارد.

تحقق 100 درصدی هدفگذاری كمك های مردمی تاكنون

وی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا، در مورد میزان كمك های مردمی در 10 ماهه امسال، ذكر كرد: برپایه هدفگذاری صورت گرفته امسال نسبت به سال قبل می بایست 20 درصد كمك های مردمی افزایش پیدا كند كه در 10 ماهه امسال 100 درصد هدف ما و حتی بیشتر هم محقق شده است.

فتاح ادامه داد: تابحال بالغ بر 1500 میلیارد تومان كمك به عناوین مختلف از مردم جمع آوری شده است كه در دو ماه باقیمانده سال هم این میزان كمك بسیار بیشتر خواهد شد.

وی در انتها به اهمیت اجرای طرح سرپناه هم اشاره و تصریح كرد: كمك به اسكان مددجویان امر بسیار مهمی است كه كمیته امداد آن را دنبال می كند؛ در بودجه سال 97 بندی آمده كه برپایه آن دولت در سال آینده موظف شده است كه 50 هزار واحد مسكن مهر را تحویل كمیته امداد دهد تا به جامعه هدف خود اعطا نماییم.
1396/11/12
15:27:22
5.0 / 5
4699
تگهای خبر: جامعه , وام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان