شریعتمداری:

بخش تعاون از ظرفیت كشاورزی و دریا در گلستان استفاده نماید

بخش تعاون از ظرفیت كشاورزی و دریا در گلستان استفاده نماید به گزارش جوان بین گلستان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: یکی از زمینه های توسعه فعالیت تعاونی ها در استان گلستان می تواند محور کشاورزی و دریا باشد و باید از این ظرفیت استفاده نمود.محمد شریعتمداری امروز در جلسه شورای هماهنگی دستگاه های تابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان اظهار نمود: فکر و اندیشه تعاون باید از زمان انتخاب رشته در دانشگاه شروع شود.

وی با تاکید بر اینکه باید تشکل های تعاونی خلق شوند، اضافه کرد: تعاون نیاز به حمایت دارد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه تعاونی یک کار عادی نیست، بلکه یک نهضت است، تصریح کرد: با حضور بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون اتفاقات خوبی رقم خواهد خورد.

۸۷ درصد تعهد اشتغال گلستان محقق شد

سعید مازندرانی_ مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان نیز در این نشست اظهار داشت: ۴۶.۵ درصد از جمعیت حدود ۲ میلیون نفری استان گلستان در روستاها زندگی می کنند. جمعیت فعال استان ۶۰۴ هزار نفر و جمعیت شاغل ۵۱۸ هزار نفر است.

وی با اشاره به اینکه در فصل پاییز امسال میزان مشارکت در استان ۳۷.۹ درصد و نرخ بیکاری ۹.۳ درصد اعلام شد، اضافه کرد: ۶۷ هزار بیکار مطلق در گلستان داریم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان با اشاره به اینکه اقدامات خوبی برای ایجاد اشتغال و پشتیبانی از بنگاه های اقتصادی در استان انجام شده است، تصریح کرد: از ۵۲۷ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در نظر گرفته شده در مرحله پنجم برای استان تا حالا ۴۸۱ میلیارد تومان جذب شده و برای مابقی نیز پرونده تشکیل و در حال جذب است. ۶۰۷۰ طرح از این تسهیلات بهره مند شدند که زمینه اشتغال ۸۷۲۷ را به همراه داشت.

مازندرانی افزود: امسال تا حالا ۲۶ هزار ۲۲۶ شغل در گلستان در سامانه رصد به ثبت رسیده که از این تعداد ۱۶ هزار نفر بیمه شده هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان بیان کرد: ۱۲۲۵ سهمیه برای گلستان در طرح پرداخت یارانه دستمزد در نظر گرفته شده که تا حالا ۹۰۷ نفر در قالب این طرح مشغول به کار شده اند.

وی با اشاره به اینکه امسال ۲۳۸ نفر در قالب طرح کارورزی مشغول به کار شدند، اظهار داشت: امسال از مجموع ۴۲۰ نفر معرفی شده به بانک ها برای دریافت تسهیلات مشاغل خانگی تا حالا ۳۹۴ نفر تسهیلات دریافت نمودند.

مازندرانی اشاره کرد: ۱۱ هزار و ۶۱۶ بنگاه اقتصادی برای دریافت تسهیلات کرونا به بانک عرضه شدند که تا حالا ۷ هزار و ۸۳۴ طرح معادل ۵۵ درصد آنها موفق به دریافت تسهیلات شدند.

منبع:

1399/12/09
23:00:02
0.0 / 5
847
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان