فعالیت ۳۰۰۰ اشپزخانه برای توزیع افطاری و بسته های معیشتی بین نیازمندان

فعالیت ۳۰۰۰ اشپزخانه برای توزیع افطاری و بسته های معیشتی بین نیازمندان به گزارش جوان بین رئیس ستاد خورانیدن مهدوی ضمن تشریح جزییات مرحله سوم پویش ایران همدل اظهار داشت:  در سومین مرحله از پویش ایران همدل با عنوان خورانیدن مهدوی و افطاری ساده بیش از 3000 آشپزخانه فعال می باشند.


مجید باجلان در گفت و گو با ایسنا، ضمن تشریح جزییات مرحله سوم پویش ایران همدل بیان کرد: در نیمه شعبان سال قبل مقام معظم رهبری درباب کمک های مومنانه، مواسات و همدلی دستوری دادند. کمیته امداد باتوجه به پیام مقام معظم رهبری، دو پویش تحت عنوان ایران همدل را با هماهنگی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری و سایر نهادها همچون ستاد اجرائی، بنیاد مستضعفان، بسیج مستضعفین، سپاه پاسداران، گروه های جهادی و هیات های مذهبی و مردم خیرخواه کشور در امتداد کمک های مومنانه شروع کرد.
به گفته ی ایشان، باتوجه به شرایط کرونا و شرایط اقتصادی کشور، پویش ایران همدل، بزرگترین پویش مردمی بود که بعد از انقلاب شکل گرفت.
رئیس ستاد خورانیدن مهدوی با اشاره به اینکه در سال ۹۹ حدود ۱۱۷۰ میلیارد تومان کمک مردمی بصورت نقدی و غیرنقدی جمع آوری شد، اظهار داشت: این کمک ها شامل چهار میلیون بسته معیشتی و ۲۷ میلیون غذای گرم در ماه مبارک رمضان تحت عنوان خورانیدن مهدوی و در ماه محرم و صفر تحت عنوان خورانیدن و احسان حسینی میان نیازمندان (نیازمندان تحت پوشش کمیته امداد و نیازمندانی که تحت پوشش کمیته امداد نبودند) توزیع شد.
باجلان در ادامه با اشاره به روش اجرای سومین مرحله از پویش ایران همدل اظهار نمود: سال قبل پویش ایران همدل با رعایت تمامی پروتکلهای بهداشتی و با هماهنگی با دانشگاه علوم پزشکی و وزیر بهداشت اجرا شد. امسال نیز باتوجه به اینکه ماه رمضان ماه خورانیدن و رسیدگی به نیازمندان است و باتوجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در سال قبل و ادامه دار بودن این کمک های مردمی و کمک های مومنانه پویش ایران همدل سه را نیز با کمک و رهنمودهای دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری با عنوان خورانیدن مهدوی و افطاری ساده در قالب توزیع غذاهای گرم و بسته های معیشتی و افطاری ساده اجرا می نماییم.
وی با اعلان اینکه در ماه رمضان سال ۹۹، حدود ۱۲ میلیون غذای گرم توزیع شد، اعلام نمود: امسال در سومین مرحله از پویش ایران همدل با عنوان خورانیدن مهدوی و افطاری ساده بیش از ۳۰۰۰ آشپزخانه فعال می باشند.
رئیس ستاد خورانیدن مهدوی در ادامه با اشاره به تشکیل ستاد سومین مرحله پویش ایران همدل تصریح کرد: این پویش با محوریت پایگاه اطلاع رسانی موسسه پژوهشی و فرهنگی اسلامی khamenei.ir انجام می شود و از تمامی نهادهایی مانند بنیاد مستضعفان و ستاد اجرائی، بسیج مستضعفین، ارتش و سپاه پاسداران و... که سال قبل در کنار ما بودند در خواست داریم که در این پویش هم به ما کمک کنند.
باجلان همین طور این را هم اعلام نمود که خیران می توانند کمک های خود به اقشار نیازمند را بوسیله شماره گیری کد دستوری #۱۴* یا شماره کارت ۶۲۷۷۶۰۷۷۷۷۷۷۷۷۷۷ بطور متمرکز واریز نمایند. همین طور پایگاه و دفاتر کمیته امداد در سراسر کشور و مراکز نیکوکاری آماده دریافت کمک های مردمی در سومین مرحله پویش ایران همدل هستند.
منبع:

1400/01/22
21:10:47
5.0 / 5
697
تگهای خبر: اقتصاد , بسیج , بهداشت , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان