افزایش اعتبار مجوزهای تولیدی مالكان كارگاه های صنایع دستی به ۵ سال

افزایش اعتبار مجوزهای تولیدی مالكان كارگاه های صنایع دستی به ۵ سال به گزارش جوان بین مدیرکل پشتیبانی از تولید صنایع دستی کشور با تشریح اقدامات در زمینه «تولید، مانع زدایی ها و پشتیبانی ها» اظهار داشت: با همکاری مرکز فناوری اطلاعات، اعتبار مجوزهای تولیدی برای صنعتگرانی که مالکیت فضای کارگاهی خودرا داشته باشند از دو و سه سال، به پنج سال افزوده شد.به گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگی از میراث آریا، فرهاد فلاح روز دوشنبه با اشاره به نام گذاری سال جاری از طرف رهبر معظم انقلاب با عنوان سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها اظهار داشت: افزایش مدت اعتبار مجوزها برای کارگاه های استیجاری مطابق با مدت اجاره درج شده در اجاره نامه مشخص می شود.

مدیرکل پشتیبانی از تولید صنایع دستی کشور به موضوع آموزش صنایع دستی اشاره نمود و اضافه کرد: در سال ۱۴۰۰ با تصویب چارت تشکیلاتی جدید معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی در وزارتخانه، «آموزش» از وظایف این اداره کل جدا شد و به وظایف اداره کل آموزش و توسعه صنایع دستی اضافه شده است.

او افزود: برای توسعه کارگاه ها و توسعه تولید و کسب وکار فعلا مجوز یک شعبه به غیر از کارگاه اصلی صادر می شود و تا اختتام نیمه اول اردیبهشت ۱۴۰۰ شعبه دوم و سوم نیز فرآیندسازی می شود و قابل بهره برداری است.

فلاح اظهار داشت: همین طور در امتداد مانع زدایی ها و باتوجه به تقاضاهای مکرر متقاضیان، مجوز تولید چند رشته ای متمرکز و غیرمتمرکز البته در یک گروه رشته و یک استان و با معرفی مدیر فنی برای متقاضیان و سرمایه گذاران در دست فرآیندسازی و بارگذاری در سامانه است.

مدیرکل پشتیبانی از تولید صنایع دستی اشاره کرد: از دیگر مجوزهای جدید تولید در پیشه سفیدگری یا رویگری، دست ساخته های مسی است که از هفته آتی قابل بهره برداری است. این پیشه در حال منسوخ شدن است که با دریافت مجوز هویت مستقلی پیدا می کند و توسعه پیدا خواهدنمود.فعالان صنایع دستی سهمیه سوخت دریافت می کنند

فلاح بیان کرد: همین طور با همکاری مرکز فناوری اطلاعات وزارتخانه و مرکز فناوری اطلاعات شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، مشکلات ارتباطی سامانه ای هر دو دستگاه رفع شد و صنعتگران متقاضی سوخت که خارج از محدوده لوله کشی گاز هستند می توانند با تایید معاونان صنایع دستی استانها، سهمیه سوخت دریافت نمایند.

مدیرکل پشتیبانی از تولید صنایع دستی کشور گفت: همین طور مجوز جدیدی به نام طراحی تولید صنایع دستی طراحی شده و به تایید اداره کل حقوقی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز رسیده و بارگذاری و اجرائی شدن سامانه ای آن بصورت خانگی و انفرادی و گروهی تا اختتام اردیبهشت ۱۴۰۰انجام خواهد شد.

او افزود: با رسمیت یافتن و استقلال طراحی صنایع دستی امیدواریم خلاقیت و نوآوری در تولید صنایع دستی ارتقا پیدا کند و صنعتگرانی که قدرت طراحی و خلاقیت و نوآوری ندارند به این دفاتر مراجعه نموده و طرح جدید خریداری و تولید کنند.رونمایی از سامانه های جدید تقاضای تسهیلات و بیمه تا اختتام شهریور ۱۴۰۰

فلاح اشاره کرد: سامانه های جدیدی مانند تقاضای تسهیلات و بیمه به تقاضای این اداره کل در مرکز فناوری در حال برنامه نویسی است که تلاش می شود تا اختتام شهریور ۱۴۰۰اجرایی شود.

مدیرکل پشتیبانی از تولید صنایع دستی اشاره کرد: به دستور هیات مقررات زدایی وزارت اقتصاد و دارایی مجوزهای حوزه معاونت صنایع دستی باید در سامانه ای به نام یکتا ثبت گردد، پس باید مجوزهای این حوزه به غیر شناسه داخلی شناسه یکتا نیز داشته باشد که از اهمیت و امنیت بالایی برخوردار می شود. بدین جهت در آینده نزدیک از دارندگان مجوز دعوت به عمل می آید که باردیگر به سامانه مراجعه نموده و با تکمیل اطلاعات خود از مزایایی مانند افزایش تاریخ انقضا، بهره مند شوند.منبع:

1400/02/07
19:17:03
5.0 / 5
297
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان