تالارهای عمومی كتابخانه ملی ایران بازگشایی شد

تالارهای عمومی كتابخانه ملی ایران بازگشایی شد جوان بین: ارائه خدمات در تالارهای عمومی کتابخانه ملی ایران از امروز یکشنبه، 26 اردیبهشت ماه برای اعضاء از سر گرفته می شود.


به گزارش جوان بین به نقل از ایرنا از سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، بر طبق دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا و کاهش فراگیری این ویروس در تهران، تالارهای تخصصی کتابخانه ملی از هفته گذشته ۱۹ اردیبهشت ماه بازگشایی شد و از یکشنبه، ۲۶ اردیبهشت ماه نیز ارائه خدمات در تالارهای عمومی کتابخانه ملی ایران ممکن شده است.
همچنین ساعت کار تالارهای تخصصی، نشریات و رقمی و تالارهای عمومی کتابخانه ملی ایران به سبب رعایت محدودیت های تردد که ساعت ۲۲ درنظر گرفته شده است، یک ساعت افزایش یافت و ارائه خدمات از ساعت ۸ تا ۱۹ خواهد بود.
لازم به توضیح است ارائه خدمات در شیفت شب صورت نمی گیرد.
کتابخانه ملی ایران در موج اول کرونا از نهم اسفند ۱۳۹۸ تا ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ تعطیل شده بود و بخش هایی از این مجموعه ۲۷ خرداد بازگشایی شدند که در کمتر از یک ماه باردیگر با محدودیت های کرونائی رو به رو شدند.
این نهاد همین طور چهارشنبه ۲۵ تیر تا جمعه ۳ مرداد به مدت ۱۰ روز تعطیل شد. همین طور بار دیگر (سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۹) برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تا اعلام تغییر وضعیت، توسط ستاد کرونا تعطیل شد.
غیر از این دو تعطیلی نسبتا طولانی، در موج سوم افزایش کرونا پاییز سال قبل نیز بر طبق ابلاغیه دستورالعمل اجرائی سازمان اداری و استخدامی کشور به دستگاه های دولتی، در خصوص توقف خدمات و با در نظر گرفتن الزام سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران بر رعایت مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا، تالارهای کتابخانه از اول آذر به مدت دو هفته تعطیل بود.
امسال نیز در موج چهارم کرونا، کتابخانه ملی، از ۳۰ فروردین ۱۴۰۰، به روی مخاطبان بسته شد. اما برمبنای دستورالعمل ستاد کرونا تالارهای تخصصی، نشریات و رقمی کتابخانه ملی با یک سوم ظرفیت از یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه باز و ساعت کار تالارهای تخصصی ۸ تا ۱۸ اعلام گردید.منبع:

1400/02/26
14:44:36
5.0 / 5
387
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , كتاب , محدودیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان