درخواست انجمن معلولان از وزارت كشور برای مناسب سازی شعب دریافت رای

درخواست انجمن معلولان از وزارت كشور برای مناسب سازی شعب دریافت رای به گزارش جوان بین مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران با اشاره به اینکه در سالهای گذشته خیلی از افراد دارای معلولیت شکایت های خویش را در خصوص عدم دسترسی به صندوق های رای به خاطر نامناسب بودن مکان های مذکور، ابراز کرده بودند، اظهار داشت:  از وزارت کشور انتظار داریم که مناسب سازی شعب دریافت رای را بعنوان یکی از مطالبات معلولان در نظر گرفته و به صورت جد این نکته را به استانداران یادآوری کنند.


علی همت محمودنژاد در گفتگو با ایسنا، ضمن ابراز امیدواری از اینکه وزارت کشور شرایط حضور افراد دارای معلولیت را برای حضور در پای صندوق های رای فراهم آورد، اضافه کرد: به جهت اینکه معلولان بتوانند نقش خویش را در انتخابات ایفا کنند، باید مراکز و شعب دریافت رای در مکان هایی که دسترسی به آنها سهل الوصول است، برگزار گردد.
مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران با اشاره به اینکه در سالهای گذشته خیلی از افراد دارای معلولیت شکایت های خویش را در خصوص عدم دسترسی به صندوق های رای به خاطر نامناسب بودن مکان های مذکور، ابراز کرده بودند، اظهار داشت: از وزارت کشور انتظار داریم که مناسب سازی شعب دریافت رای را بعنوان یکی از مطالبات معلولان در نظر گرفته و به صورت جد این نکته را به استانداران یادآوری کنند.
وی تصریح کرد: کاندیداهایی که حقوق شهروندی افراد دارای معلولیت را به رسمیت شناخته و در برنامه های تبلیغی خود به آن اشاره می کنند، موردنظر جامعه معلولان قرار خواهند گرفت.
محمودنژاد خاطرنشان کرد: کاندیداهای ریاست جمهوری و شورای شهر در سرتاسر کشور باید نیازها و مشکلات جمعیت رسمی یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفری معلولان و جمعیت ۸ میلیونی افراد درگیر با معلولیت را به رسمیت شناخته و در برنامه های خود به آنها اشاره کنند.
مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران بیان نمود: این که معلولان در تشکیل دولت ها و ارکان دولت حضور داشته باشند، موضوعی است که سالیان سال توسط دولتها نادیده گرفته شده و توانمندی افراد معلول با تحصیلات بسیار عالی و با دانش و تجربه در ساختار دولت نادیده گرفته شده است.
وی با اشاره به اینکه حداقل انتظار این است تا برای افراد دارای معلولیت در سطوح میانی وزارت خانه ها، سازمان ها و نهادها جایگاهی وجود داشته باشد، اظهار نمود: مطالبه اصلی بیشتر معلولان و خانواده های آنها اجرای مواد قانون پشتیبانی از حقوق افراد دارای معلولیت است که در اجرای آن اقداماتی صورت گرفته اما انتظار افراد دارای معلولیت را برآورده نکرده، بنابراین اقدام لازم به عمل آید.
مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران خاطرنشان کرد: در چند سال قبل انتشار کرونا و افزایش تورم و نابرابری توزیع منابع، زندگی افراد دارای معلولیت را به شدت تحت شعاع قرار داده است.
وی در این راستا از کاندیداهای ریاست جمهوری خواست تا برای مستمری افراد دارای معلولیت، اشتغال، مسکن، حق بیمه های پایه و تکمیلی، معافیت از مالیات و عوارض های گوناگون، تأمین وسایل توانبخشی و توجه به حقوق کودکان دارای توانایی ویژه را در برنامه های خود ذیل برنامه های رفاه اجتماعی منظور کنند و حتی در تبلیغات انتخاباتی خود این موارد را برای روشن شدن افق و تصمیم گیری خانواده ها البته به دور از هرگونه اغواگری، بیان کنند.
منبع:

1400/03/08
22:55:20
5.0 / 5
641
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان