چگونگی بهره مندی از بیمه دانشجویی بعلاوه جزییات و رقم پرداختی

چگونگی بهره مندی از بیمه دانشجویی بعلاوه جزییات و رقم پرداختی به گزارش جوان بین کلیه دانشجویان سراسر کشور برمبنای حداقل حقوق (۲ میلیون و ۶۵۶هزار تومان) و با نرخ ۱۲درصد حق بیمه و تنها با پرداخت ۳۱۸ هزار تومان می توانند زیر پوشش حمایت های تأمین اجتماعی قرار گیرند.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، امیری گنجه، مدیر کل تأمین اجتماعی غرب تهران بزرگ که در نشست شورای معاونین این اداره کل اظهار داشت: دانشجویان در حال تحصیل که فاقد بیمه هستند یا حتی تحت تکفل والدین خود بوده و از خدمات درمانی بهره مندند و یا بعنوان مستمری بگیر سازمان هستند می توانند با عرضه کارت دانشجویی معتبر از راه رفتن به شعب و یا سامانه خدمات غیر حضوری سازمان تأمین اجتماعی eservices.tamin.ir با عرضه درخواست و احراز شرایط مقرر نسبت به انعقاد قرار داد و پرداخت حق بیمه خود اقدام نمایند.

امیری گنجه اضافه کرد: پرداخت حق بیمه به سه شکل امکان پذیر است که نرخ ۱۲ درصد شامل خدمات بازنشستگی و فوت پس از بازنشستگی است. نرخ ۱۴ درصد که شامل خدمات بازنشستگی و فوت قبل و پس از باز نشستگی است و نرخ ۱۸ درصدکه خدمات بازنشستگی، فوت قبل و پس از بازنشستگی و از کارافتادگی را شامل می شود.

وی تصریح کرد: در صورتیکه دانشجویان متقاضی دریافت خدمات درمانی هستند و تحت حمایت بیمه درمانی تبعی والدین خود نیستند در صورت درخواست بیمه درمان، سرانه درمان به این مبلغ اضافه می شود که برمبنای حداقل حقوق ماهیانه ۷۱ هزار و ۶۰۰تومان است.

مدیرکل تأمین اجتماعی غرب تهران بزرگ اظهار داشت: متقاضیانی که ۱۰ سال پیش از تاریخ درخواست، یک سال سابقه پرداخت حق بیمه ( با نرخ کامل) را دارند از معاینات اولیه معاف خواهند بود. همینطور نرخ ۱۲ درصد احتیاج به انجام معاینات اولیه ندارد و متقاضیان نرخ ۱۴ درصد هم در صورتیکه دارای سابقه پرداخت حق بیمه قبلی بیشتر از ۵ سال باشند بعد از تعیین میانگین دستمزد می توانند ۳۶۰ روز آخر دستمزد مبنا را بین حداقل دستمزد و حداکثر میانگین مذبور به اختیار انتخاب کنند.

امیری گنجه اضافه کرد: حداقل سن درخواست بیمه دانشجویان ۱۸ سال وحداکثر درخواست ۵۰ سال تمام برای متقاضیان بیمه دانشجویی می باشدکه البته در صورت داشتن مازاد سنی معادل مازاد سن نسبت به ۵۰ سال مورد نیاز است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، مدیر کل تأمین اجتماعی غرب تهران بزرگ در انتها یادآورشد: هم اکنون تعداد یک هزار و ۷۱۰ نفر از دانشجویان در شعب غرب تهران بزرگ زیر پوشش بیمه تأمین اجتماعی دانشجویان قرار دارند که ازاین تعداد یک هزارو ۳۷۰ نفر مرد و ۳۴۰ نفر ازآنان بانوان می باشند.
منبع:

1400/03/30
17:40:21
5.0 / 5
388
تگهای خبر: service , بازنشستگی , بیمه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان