همگام با مهم ترین اخبار امروز صداوسیما؛

از دستپخت جوشكارها تا حواشی فقهی قتل بابك خرمدین

از دستپخت جوشكارها تا حواشی فقهی قتل بابك خرمدین رقابت جوشکارها برنامه «دستپخت»، بررسی آتشسوزی جنگلها در «طبیعت ۳۶۰ درجه»، حواشی فقهی قتل «بابک خرمدین» و پخش فیلم سینمایی «زرد قناری» همچون مهم ترین اخبار امروز صداوسیماست.به گزارش عصر سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا به نقل از روابط عمومی صداوسیما، برنامه «دستپخت» این دفعه میزبان ۳ خانواده از جوشکارهایی از شهرهای کاشان و تهران است.

در این برنامه که حدود ساعت ۳۰: ۱۹ دقیقه پخش می شود، جهان تاب، احمدی و سیدنا به همراه خانواده هایشان با یکدیگر مسابقه آشپزی می دهند.
سید وحید حسینی، تهیه کننده و مجری دستپخت اظهار داشت: این ۳ خانواده در مسابقه ای که فردا چهارشنبه و پنجشنبه (۲ و ۳ تیر) پخش می شود، باید در چالشی که برایشان در نظر گرفته شده است شرکت نمایند.
حسینی اضافه کرد: چالش شرکت کنندگان برنامه مان این است که باید با عینک جوشکاری آشپزی و با هم رقابت کنند.
تهیه کننده «دستپخت» اضافه کرد: بینندگان این برنامه علاوه بر این که شاهد یک برنامه جذاب و آموزنده هستند می توانند بوسیله سوالاتی که از جوشکارها می شود با این شغل بیشتر آشنا گردند.
برنامه «دستپخت» کاری از گروه اجتماعی شبکه یک سیماست که با محوریت رقابت آشپزی افرادی از مشاغل مختلف تهیه و از شبکه یک پخش می شود.

بررسی آتشسوزی جنگلها در «طبیعت ۳۶۰ درجه»

برنامه «طبیعت ۳۶۰ درجه» امروز، سه شنبه با مبحث «آتش سوزی جنگلها و مراتع و قطع درختان» از شبکه دو سیما روانه آنتن می شود.

«طبیعت ۳۶۰ درجه» در بخش اول این قسمت از برنامه با تصاویری از پرهام دیباج به معرفی جنگل های جلگه ای خوزستان بعنوان یکی از نایاب ترین جنگل های دنیا می پردازد. در ادامه آشنایی با اصطلاح شیلاب و پرنده زیبای زنبورخوار همراه با موشن گرافی عوامل آتشسوزی و ضررهای اقتصادی و زیست محیطی در جنگل های ایران، بررسی خواهد شد.

در این برنامه پرهام دیباج، مجری و کارشناس برنامه با علی عباس نژاد (فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگلها مراتع و آبخیزداری کشور) و رضا افلاطونی (معاون حافظت سازمان جنگلها مراتع و آبخیزداری) درباره مبحث برنامه گفتگو می کند.

طبیعت ۳۶۰ درجه در بخش دیگری از برنامه به گزارشی از استان خوزستان و گکوی پلنگی غربی یک مار مولک بسیار کمیاب، مفید و پرارزش می پردازد.

افزون بر مناظره های تخصصی مستندهایی از سفرهای پرهام دیباج (کارشناس و مجری برنامه) به همراه تصاویر پشت صحنه از طبیعت بی نظیر کشور از دیگر بخش های این برنامه است که در هر قسمت خود یکی از پرونده های زیست محیطی را مورد بررسی قرار می دهد.

طبیعت ۳۶۰ درجه کاری از گروه دانش و اقتصاد شبکه دو سیما که سه شنبه ها حوالی ساعت ۲۳: ۳۰ روانه آنتن می شود. تکرار این برنامه چهارشنبه ها حوالی ساعت ۱۴ خواهد بود.

حواشی فقهی قتل بابک خرمدین
فصل جدید برنامه تلویزیونی «سوره» از امروز روی آنتن شبکه چهار می رود.

فصل جدید برنامه «سوره» با تغییراتی در فرم و افزودن بخش های جدیدی به برنامه به صورت هفتگی و به صورت زنده، سه شنبه شب ها ساعت ۲۲ روی آنتن شبکه چهار سیما می رود.
گفت و گو با چهره های شاخص قلمرو دین پژوهی، ارتباط تلفنی با صاحب نظران در حین برنامه و پرداختن به اخبار مهم قلمرو دین پژوهی بخش های مهم سری جدید برنامه سوره خواهند بود. قتل بابک خرمدین و حواشی فقهی پیرامون آن همچون موضوع هایی است که سوره در بخش اخبار قسمت اول خود به آن خواهد پرداخت.
مسعود دیانی در قامت مجری-سردبیر اجرای این برنامه را بر عهده خواهد داشت. او پیش از این بعنوان مجری در برنامه های دیگری چون شبِ روایت حضور داشته است. طرح مفهوم فمینیسم اسلامی، پرداختن به آرا و اندیشه های سید قطب و بررسی و نقد کتاب شهید جاوید از موضوع هایی بود که در فصل های قبل این برنامه مجال طرح در تلویزیون را پیدا کرد و واکنش هایی را هم به همراه داشت.
این برنامه در قسمت نخست با حضور ابوالقاسم علیدوست به حدود اختیارات دولت اسلامی و نسبت آن با امر خصوصی و اجتماعی می پردازد.
برنامه سوره کاری از گروه فرهنگ و اندیشه شبکه چهار سیما و به تهیه کنندگی مرتضی روحانی است که هر هفته ساعت ۲۲ با یک گفتگو و مبحث داغ روی انتن خواهد رفت. بازپخش برنامه شنبه ها ساعت ۱۴ خواهد بود.

نفس دوم را با رادیو سلامت بکشید

برنامه نفس دوم که روزهای پنجشنبه ساعت ۹ و ۱۰ دقیقه از رادیو سلامت روانه آنتن می شود، تلاش دارد به شنوندگان حرکت های ورزشی را آموزش بدهد تا بتوانند تغییری در سبک زندگی شان فراهم آورد.

شهرام زین العابدینی، مدیر گروه سلامت اجتماعی رادیو سلامت در اینباره توضیح می دهد: برنامه نفس دوم با هدف تغییر سبک زندگی و پیشگیری و درمان به واسطه حرکات ورزشی تولید و روانه آنتن می شود. این برنامه روزهای پنجشنبه ساعت ۹ و ۱۰ دقیقه به مدت ۴۵ دقیقه به تهیه کنندگی محسن کریمی و گویندگی امین ضیایی پخش می شود.

وی ادامه می دهد: برنامه نفس دوم شامل آیتم های مختلف شامل آیتم لطفا چند لحظه در مورد روانشناسی ورزشی است. همه ما معتقدیم ورزش خوب است، اما تحرک مان است. این آیتم انگیزه های لازم برای ورزش کردن را به شنوندگان عرضه می کند تا از این طریق سلامتی شان را حفظ کنند. آیتم بازی در خانه به شنوندگان بازی هایی را آموزش می دهد که در روزهای کرونا میتوان در خانه انجام داد. همینطور آیتم بازی های محلی اختصاص به بازی هایی دارد که همراه با فعالیتهای بدنی است. هر استان بازی های مختص به خودشان را دارند و ما این بازی ها را به شنوندگان معرفی می نماییم تا از این طریق فعالیت بدنی شان افزایش یابد.

مدیر گروه سلامت اجتماعی رادیو سلامت می افزاید: محور اصلی برنامه پزشکان ورزشی هستند که به سئوالات شنوندگان پاسخ می دهند. بعنوان مثال یک فرد دیابتی یا قلبی تماس می گیرد و از پزشک برنامه می خواهد تا او را راهنمایی کند که چه نوع ورزش هایی در خانه انجام بدهد تا به سلامتی اش کمک نماید.

معرفی مجموعه آثار استاد لطفی در رادیو فرهنگ

در برنامه نیستان امشب در گفتگو با هوشنگ فراهانی مجموعه اثار استاد لطفی معرفی می شود و در ادامه شنوندگان با آلبوم «ماجرا» اثر آرش احمدی نسب آشنا می شوند.

شنوندگان مجله موسیقی رادیویی «نیستان» سه شنبه یکم تیرماه ۱۴۰۰ در بخش کارشناسی، گفتگوی امیر شهابی؛ پیانیست، هوشنگ فراهانی مؤلف مجموعه آثار استاد زنده یاد محمدرضا لطفی می شنوند.

این مجموعه شامل تمامی پیش درآمدها، رنگ ها، چهارمضراب ها، تصانیف و قطعات ضربی است که توسط هوشنگ فراهانی، گردآوری، آوانگاری شده اند.

نگارش این آثار از سال ۱۳۸۵ به درخواست استاد محمدرضا لطفی و زیر نظر وی آغاز و تا سال ۱۳۹۲ به پایان رسید.

در بخش معرفی آثار موسیقی، فرنوش تدین به معرفی آلبوم «ماجرا» اثری از آرش احمدی نسب می پردازد.

آخرین بخش از مجله هنری نیستان هم موسیقی از ایده تا اجرا با حضور استاد کیوان ساکت است که در این قسمت، به مبحث چگونگی پیوند شعر و موسیقی آوازی می پردازد.

برنامه «نیستان» ساعت ۲۲ به تهیه‎ کنندگی وحید رستگاری و همراهی یلدا احتشامی از رادیو فرهنگ روی موج اف ام ردیف ۱۰۶مگاهرتز پخش می شود.

«زرد قناری» آخر هفته در آی فیلم

آی فیلم برای پخش در آخر هفته، فیلم سینمایی «زرد قناری» را برگزیده است.

فیلم سینمایی «زرد قناری» ساخته رخشان بنی اعتماد آخر هفته برای مخاطبان این شبکه در داخل کشور به معرض نمایش گذاشته می شود.

مهدی هاشمی، گلاب آدینه و محمود جعفری بازیگران اصلی این فیلم بوده اند که در سال ۱۳۶۷ ساخته شد.

«زرد قناری» پنجشنبه شب ساعت ۲۲: ۰۰ روی آنتن آی فیلم می رود. بازپخش آن هم در روز جمعه ساعتهای ۰۶: ۰۰ و ۱۴: ۰۰ خواهد بود.

«رعنا دختر دهقان» در قاب امید‎

مجموعه «رعنا دختر دهقان» از تولیدات مرکز پویانمایی صبا هر روز ساعت ۱۳: ۴۵ دقیقه از شبکه امید پخش می شود

«رعنا دختر دهقان» به تهیه کنندگی علی نجفی امامی و کارگردانی محمد نجفی امامی در ۱۳ قسمت ۱۵ دقیقه ای با تکنیک سه بعدی برای گروه سنی کودک و نوجوان ساخته شده است.

داستان مجموعه «رعنا دختر دهقان» در یک شهر قدیمی از ایران رخ می دهد. در هر قسمت به واسطه اشتباهات یا خود خواهی های یک یا چند نفر از اهالی به خصوص حاکم شهر، مشکلاتی برای مردم و اهالی شهر رخ می دهد که گهگاه حتی جان یا مال آنها را به خطر می اندازد.
۵۰ قسمت از این مجموعه سالهای قبل تولید و از شبکه های مختلف سیما پخش شده است.

«شکلات» به روایت مریم نشیبا در رادیو نمایش

موسیقی فیلم «شکلات» روز چهارشنبه، دوم تیرماه با اجرای مریم نشیبا در برنامه جعبه موسیقی رادیو نمایش تحلیل می شود.
شکلات فیلمی به نویسندگی مشترک رابرت نلسون ژاکوب و به کارگردانی لاسه هالستروم هنرمند سوئدی الاصل و بر مبنای رمانی به همین نام از جوآن هریس است. ژولیت بینوش، جانی دپ، آلفرد مولینا، جودی دنچ و کری-آن ماس بازیگران شکلات هستند و موسیقی این فیلم اثر ریچل پورتمن آهنگساز بریتانیایی و برنده جایزه اسکار بهترین موسیقی فیلم است.
جعبه موسیقی به تهیه کنندگی انسیه سمیع پور، نویسندگی صبا رادمان و با اجرای مریم نشیبا روز چهارشنبه، ساعت ۱۳: ۳۰ از رادیو نمایش پخش می شود.
مهدی بلوکات قائم مقام شبکه سه سیما شد
مهدی بلوکات با حکم علی فروغی مدیر شبکه سه سیما، به سمت قائم مقام این شبکه انتخاب شد.
علی فروغی مدیر این شبکه در حکمی مهدی بلوکات را به سمت قائم مقام شبکه سه سیما انتخاب کرد.
فروغی در بخشی از این حکم، ضمن بیان مأموریت ها و اهداف شبکه سه، ایجاد هم افزایی در میان حوزه های مختلف، بسترسازی برای حضور نیروهای متخصص و ارتقا فرآیندهای جاری شبکه را بعنوان مهم ترین مأموریت های قائم مقام جدید این شبکه عنوان نمود.
بلوکات پیش از این مدیریت طرح، برنامه و نظارت شبکه سه سیما را بر عهده داشت.منبع:

1400/04/01
21:58:12
5.0 / 5
371
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , پزشك , جوان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان