فرصت 15 روزه كارفرمایان جهت استفاده از مزایای بخشودگی جرائم

فرصت 15 روزه كارفرمایان جهت استفاده از مزایای بخشودگی جرائم ۳۱ تیر ماه آخرین فرصت استفاده از بخشنامه بخشودگی جرائم کارفرمایان است و کارفرمایان و صاحبان مشاغل تنها دو هفته فرصت دارند تا با ارسال درخواست از مزایای بخشنامه بخشودگی جرایم استفاده کنند.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، حسین امیری گنجه، مدیر کل تأمین اجتماعی غرب تهران بزرگ که در نشست شورای معاونین سخن می گفت، با ذکر مطلب بالا اضافه کرد: بیشتر از ۵۰درصد از کارگاه های بحران زده درخواست بخشودگی ارسال کردند.
مدیر کل تأمین اجتماعی غرب تهران بزرگ تحریم های ظالمانه و گسترش ویروس کرونا را دو جنگ نابرابر ضد اقتصاد و مردم ایران توصیف کرد و اظهار داشت: اپیدمی ویروس کرونا در ایران نوعی جنگ بیولوژیکی و خاموش بود که ابعاد بسیار گسترده ای دارد.
وی خاطرنشان کرد: کرونا به همه ابعاد و زوایای زندگی ما حمله کرد و هدفش فقط تخریب سلامت انسان ها نبود؛ بلکه در طول ادامه شیوع آن و بعد از گذشت چند ماه به خاطر از دست دادن بستگان و خویشاوندان، خانه نشینی طولانی مدت، تعطیلی کارگاه ها، افزایش قیمت کالاهای اساسی، بیکاری و هزینه اعاده سلامتی و... سلامت روح و روان جامعه را هم به مخاطره انداخته است.
امیری گنجه تصریح کرد: بررسی های مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی از آن حکایت می کند که در نتیجه توقف و با محدود شدن فعالیت واحدهای تولیدی و خدماتی بر اثر بحران کرونا بین ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر تا نزدیک به ۶ میلیون نفر در ایران موقتاً یا دائم شغل خویش را از دست دادند و بیشتر از ۵۷% از کارگاه ها و فعالان اقتصادی با مشکل تأمین مواد اولیه رو به رو شده اند. اپیدمی کرونا سبب شد ۱۴ رسته اصلی کسب و کار مانند گردشگری، مجموعه های ورزشی، حمل نقل، مواد غذایی و... بر اثر شیوع کرونا با صدمه جدی مواجه شوند.
وی هدف از اجرای طرح بخشودگی جرایم کارگاه ها را کمک و مساعدت به کارگاه های بحران زده دانست و تصریح کرد: اجرای طرح بخشودگی جرایم با عنایت به نامگذاری سال۱۴۰۰ بعنوان سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها از جانب مقام معظم رهبری است.
امیری گنجه تصریح کرد: با شروع تحریم های ظالمانه از سال ۱۳۹۶ و اپیدمی ویروس کرونا و در جهت سیاست های اقتصاد مقاومتی و به منظور مساعدت با کارفرمایان واحدهای تولیدی، صنعتی، معدنی، خدماتی و اصناف و در اجرای بند (ث) تبصره ۵ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور، بخشنامه بخشودگی جرایم کارفرمایان به اجرا درآمد.
وی در مورد شرایط و نحوه استفاده از بخشودگی جرایم سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: کارفرمایان کارگاه های فعال تولیدی، صنعتی، معدنی و خدماتی و اصناف شامل حقیقی یا حقوقی دولتی و غیردولتی که حداقل به مدت یک سال از زمان تقسیط نسبت به حفظ یا افزایش اشتغال نیروی انسانی کارگاه بر اساس فهرست بهمن ماه سال ۱۳۹۸ و ارسال فهرست و پرداخت کامل حق بیمه کارکنان شاغل کارگاه در دوره تقسیط اقدام نموده باشند، مشمول این بخشنامه قرار می گیرند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل غرب تهران بزرگ؛ مدیر کل تأمین اجتماعی غرب تهران بزرگ خاطرنشان کرد: کارفرمایان کارگاه های مورد اشاره به منظور تعیین تکلیف بدهی هایی که لغایت اسفند ماه ۱۳۹۹ به مرحله قطعیت رسیده، برای برخورداری از این تسهیلات باید حداکثر لغایت ۳۱‏‏/۴‏‏/۱۴۰۰ نسبت به ثبت درخواست از راه سامانه خدمات غیرحضوی سازمان تأمین اجتماعی به نشانی eservices.tamin.ir اقدام نمایند.
منبع:

1400/04/18
21:55:24
5.0 / 5
395
تگهای خبر: service , اقتصاد , بحران , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان