با مشاركت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) انجام شد

شروع توزیع 4000 بسته بهداشتی میان مددجویان كمیته امداد استان تهران

شروع توزیع 4000 بسته بهداشتی میان مددجویان كمیته امداد استان تهران جوان بین: مدیرکل کمیته امداد استان تهران با اعلان اینکه 300 هزار بسته غذایی در ماه مبارک رمضان میان نیازمندان توزیع شد، اظهار داشت: توزیع این تعداد بسته غذایی با همکاری 10 هزار نفر در قالب گروه های جهادی و با همراهی مددکاران کمیته امداد استان تهران انجام شد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، سیدابوالفضل پرپنچی در این جلسه خبری با موضوع توزیع ۴۰۰۰ بسته بهداشتی میان مددجویان تحت حمایت در چارچوب طرح "احسان خانواده" که امروز چهارشنبه ۱۶ تیر ماه سالجاری در سالن شورا این اداره کل برگزار شد، ضمن اشاره به اقدامات کمیته امداد استان تهران در چارچوب پویش ایران همدل در ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: یک میلیون و ۷۴۴ هزار پرس غذای گرم در این ایام میان نیازمندان توزیع شد.
وی با اشاره به اینکه ۳۰۰ هزار بسته غذایی در ماه مبارک رمضان میان نیازمندان توزیع شد، اضافه کرد: توزیع این تعداد بسته غذایی با همکاری ۱۰ هزار نفر در چارچوب گروه های جهادی و با همراهی مددکاران کمیته امداد استان تهران انجام شد.
پرپنچی خاطرنشان کرد: در مجموع مبلغی در حدود ۱۴۵ میلیارد تومان از جانب خیران صرف این امور شد.
مدیرکل کمیته امداد استان تهران بیان نمود: بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام (ره) نیز در این حوزه همکاری کرده و تعداد ۱۰ هزار بسته غذایی در اختیار کمیته امداد استان تهران قرار داد. البته این کمک ها فقط محدود به مددجویان تحت حمایت نبوده و نیازمندان دیگر مناطق مختلف استان تهران نیز به صورت مرحله ای شناسایی شده و مورد حمایت قرار گرفتند.
پرپنچی در ادامه با اشاره به اینکه الان ۸۴ هزار خانوار با جمعیت ۱۵۰ هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد استان تهران هستند، اظهار داشت: از این تعداد ۳۳۰۰ بیمار صعب العلاج هستند که ماهیانه یک میلیون تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هزینه نگهداری آنها است.
وی ضمن اشاره به طرح احسان خانواده، به همکاری بنیاد احسان در جهت تکریم این خانواده ها اشاره نمود و اضافه کرد: این طرح ویژه کودکان تحت حمایت اجرا می شود و در آینده نیز طرح هایی با عناوین طرح سخاوت برای پشتیبانی از ۳۳ هزار سالمند تحت حمایت کمیته امداد استان تهران و طرح شفا برای پشتیبانی از بیماران اجرا خواهد شد و خیران می توانند در این حوزه کمک های خویش را برای یاری هدفمند به این اقشار اختصاص دهند.
پرپنچی با تاکید بر مسئله هدفمند شدن کمک های خیّران با نیت های خیرخواهانه در موارد مختلف، بیان نمود: در کمیته امداد، هدف فقط تهیه و توزیع بسته های معیشتی و کمک های اولیه نیست، بلکه تاکید اساسی بر کمک های زیرساختی و توانمندسازی خانواده ها است.
مدیرکل کمیته امداد استان تهران ضمن اشاره به برنامه های کمیته امداد در ارتباط با توانمندسازی خانواده های تحت حمایت، اظهار داشت: راه اندازی ۳۵۲ واحد مسکن برای نیازمندان، ایجاد اشتغال برای افراد تحت حمایت در تعامل با ۱۵ شرکت داخلی، آموزش به خانواده های تحت حمایت، اعطای وام، اعطای سرمایه به افراد توانمندی که از امکانات اولیه برای ایجاد کار محروم هستند، آموزش استعدادهای درخشان دانش آموزی و دانشجویی از راه فضای مجازی، انجام مشاوره خانوادگی و شغلی، اجرای طرح فراغت دانش آموزان در فصل تابستان و... همچون برنامه های کمیته امداد استان تهران برای توانمندسازی خانواده های تحت حمایت است.
در ادامه این نشست، محسن جهانی، معاون اجتماعی بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام (ره) نیز طی سخنانی با اشاره به اینکه وارد پیک پنجم کرونا شده ایم و تعداد زیادی از خانواده ها نیز گرفتار مشکلاتی از لحاظ بهداشتی و درمانی شده اند، اظهار داشت: بنیاد احسان از آغاز انتشار کرونا بنای خویش را بر پشتیبانی از خانواده های لطمه دیده از کرونا قرار داده است. همچنین، در طرح احسان خانواده نیز کودکان و مادرانی که گرفتار لطمه شده اند، مورد حمایت قرار می گیرند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، وی ضمن تاکید بر اجرای طرح احسان خانواده با همکاری کمیته امداد استان تهران، اضافه کرد: در چارچوب این طرح، تعداد ۴۰۰۰ بسته شامل پوشک، ژل ضدعفونی کننده و ماسک با هزینه ای برای پشتیبانی از کودکان در اختیار خانواده نیازمندان قرار می گیرد.
منبع:

1400/04/19
12:16:09
5.0 / 5
424
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان