كمك ۱۳ میلیونی به خانواده ها بعد از تولد فرزند چهارم!

كمك ۱۳ میلیونی به خانواده ها بعد از تولد فرزند چهارم! به گزارش جوان بین مدیرعامل بنیاد ۱۵خرداد وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام از آغاز اجرای طرح ˮمثبت۳ˮ به منظور حمایت و تشویق خانواده ها به فرزندآوری به صورت آزمایشی از استان قم اطلاع داد.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، سیدعبدالله ارجائی با بیان این خبر اضافه کرد: فلسفه ذاتی بنیاد ۱۵ خرداد رسیدگی به محرومین و مستضعفین میباشد، که در دوره مدیریت جدید و بعد از الحاق این مجموعه به ستاد اجرایی فرمان امام با تعریف سه مأموریت اولویت دار؛ جمعبت و خانواده، بهداشت و درمان و عمران اجتماعی به دنبال خدمت رسانی به مردم هستیم.
وی ادامه داد: در حوزه جمعیت به معنای جهانی؛ سلامت، خانواده و تحکیم بنیان آن در دستور کار قرار گرفته است و در فاز اول ۱۵۰ هزار کودک محروم زیر۱۲ سال را در طرح غربالگری چشم از نظر تریاژ و سپس عمل جراحی یا تجویز دارو و خرید عینک، زیر پوشش قرارداده ایم.
ایشان در ادامه تاکید کرد: در قدم بعد سالانه ۹۰ هزار نفر از هموطنان محروم که گرفتار ضایعه حرکتی هستند را در زمینه تأمین ویلچر و وسایل توانبخشی زیر پوشش قرار خواهیم داد.
مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد ضمن اشاره به آغاز طرح کمک درمانی زوج های نابارور افزود: در حوزه جمعیت ۱۰ هزار زوج نابارور را زیر پوشش قرار خواهیم داد که متقاضیان باید در سامانه جامع خدمات ۱۵۴۲.IRثبت نام کنند و در این طرح به هر خانواده ۱ میلیون تومان بلاعوض جهت درمان و ۱۰ میلیون تومان وام با کارمزد ۴٪ تعلق می گیرد.
ارجائی ضمن اشاره به سیاست ستاد اجرایی فرمان امام در زمینه تحدید نسل و افزایش فرزندآوری از طریق اندازی باشگاه "مثبت ۳" اطلاع داد و اضافه کرد: در این طرح بعد از تولد فرزند چهارم در خانواده، یک میلیون تومان هدیه بمحض تولد فرزند به مادر، دو میلیون تومان سهام به فرزند، بیمه تکمیلی دو ساله مادر و کودک و ۱۰ میلیون تومان بسته معیشتی ارزاق همچون شیرخشک، مواد غذایی و پوشک به انتخاب پدر اهداء می شود.
وی تصریح کرد: اجرای این طرح به صورت آزمایشی در استان قم و با همکاری استانداری قم شروع می شود و بزودی به صورت سراسری در کل کشور گسترش خواهد یافت.1400/04/19
19:01:40
5.0 / 5
523
تگهای خبر: بهداشت , بیمه , خانواده , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان