دبیر دوازدهمین جشنواره رسانه های دیجیتال خبر داد:

رقابت هزار و ۱۴۳ اثر در دوازدهمین جشنواره رسانه های دیجیتال

رقابت هزار و ۱۴۳ اثر در دوازدهمین جشنواره رسانه های دیجیتال به گزارش جوان بین دبیر دوازدهمین جشنواره رسانه های دیجیتال از حضور یک هزار و ۱۴۳ اثر برای رقابت در بخش های مختلف این رویداد بزرگ در حوزه رسانه های دیجیتال اطلاع داد که در سامانه مربوط ثبت نام کرده اند.


به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اصغر امیرنیا با اشاره به جزئیات دوازدهمین جشنواره رسانه های دیجیتال، اظهار داشت: بخش «سواد رسانه ای» جشنواره با ثبت ۲۶۹ اثر بیشترین تعداد دریافت اثر را به خود مختص کرده است.
وی ادامه داد: مخاطبان جشنواره دوازدهم رسانه های دیجیتال با ارسال ۱۹۸ اثر به بخش «خدمات مطالعات آموزشی» و ۱۹۴ اثر به بخش «خانواده و سبک زندگی» رتبه دوم و سوم استقبال از بخش های مختلف جشنواره را به نام این ۲ بخش ثبت کردند.
دبیر دوازدهمین جشنواره رسانه های دیجیتال اشاره کرد: با اتمام روند ثبت نام شرکت کنندگان دوازدهمین جشنواره رسانه های دیجیتال، کار داوری آثار شروع می شود.
وی اشاره کرد: مراسم اختتامیه با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در روز عید سعید غدیر به صورت مجازی برگزار می شود.


دوازدهمین جشنواره ملی رسانه های دیجیتال در یک نگاه

به گزارش جوان بین به نقل از ایرنا، دوازدهمین جشنواره ملی رسانه های دیجیتال بعنوان بزرگترین رویداد شناسایی و معرفی آثار و فعالان فرهنگی، هنری و رسانه ای دیجیتال سال جاری در محورهای اصلی «انقلاب اسلامی و مقاومت (با محوریت نقش شهید حاج قاسم سلیمانی)»، «خانواده و سبک زندگی»، «اقوام، فرهنگ محلی و گردشگری»، «مسجد و مناسک دینی»، «امید، تفریح و نشاط اجتماعی»، «سواد رسانه ای و زیست مجازی»، «حکمرانی و مدیریت فرهنگی»، «خدمات مطالعاتی، آموزشی و پژوهشی» و «روایت کرونا در فضای مجازی» برگزار می گردد.
«تولید و نشر، نرم افزارهای تلفن همراه، بازی های کامپیوتری و محتواهای دیجیتال» ۴ بخش این جشنواره هستند که برگزاری آن در بستر پلت فرم پلتزار به نشانی www.platzaar.ir در جریان است.
نایب رئیس مجمع ناشران دیجیتال اسلامی هم در گفتگویی با گروه فرهنگی ایرنا با تاکید بر آمادگی ایران برای ورود به حوزه های جهانی اقتصاد دیجیتال، اظهار داشت: عرضه محصولات و دستاوردهای پرارزش متخصصان حوزه فضای مجازی ایران به دیگر کشورها می تواند از مهم ترین کارکردهای جشنواره رسانه های دیجیتال باشد.
سعید مشهدی با اشاره به تغییرات در حوزه های پلتفرمی، کمک به معرفی پلت فرم و محتوای فاخر تولید داخل، را از دیگر کارکردهای جشنواره هایی چون رسانه های دیجیتال عنوان نمود.
وی با تاکید بر این که کشور ما ظرفیت تولید محتوای پرارزش و خاص در حوزه فضای مجازی را دارد اضافه کرد: به همت متخصصان دیجیتال ایرانی، در تولید محتوای فاخر فارسی بین اندک کشورهای فارسی زبان جهان سرآمد هستیم. این در حالیست که کشورهای پرتعداد عرب زبان در تولید محصولات فاخر، نرم افزارها و محتوای فضای مجازی توفیق چندانی نداشته اند.


1400/04/22
20:10:34
5.0 / 5
165
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان