اعلام آمادگی بنیاد مستضعفان برای تهیه واکسن، سرم و دارو

اعلام آمادگی بنیاد مستضعفان برای تهیه واکسن، سرم و دارو به گزارش جوان بین رئیس بنیاد مستضعفان ضمن بیان این که در کنار کادر درمان خواهیم ایستاد اظهار داشت: در روند تزریق واکسن و تهیه مکان برای این امر می توانیم کمک نماییم. همه اماکن و هتل های بنیاد می تواند در خدمت باشد و همینطور برای تهیه واکسن، دارو و سرم هم می توانیم کمک نماییم.


به گزارش جوان بین به نقل از ایسنا، پرویز فتاح در جلسه ویژه ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در تهران، با تشکر از دکتر زالی، اظهار داشت: جنگ شما سخت تر از جنگ ما بود، شما با دشمن نامرئی و سخت روبرو هستید و مهم می باشد آرایش ما در مقابل این ویروس جنگی باشد و بتوانیم بر قلب دشمن بزنیم، پس برنامه ریزی بسیار مهم می باشد. رهبر عزیزمان چگونه عمل کردند؟ من تابع ایشانم، مراسم محرم را فردی برگزار کردند، جلسات را محدود کردند و... و کسی در رعایت اصول بهداشتی به پای ایشان نمی رسد.
وی افزود: چند مدیریتی برای کرونا درست نیست، مدیریت باید واحد باشد. هم اکنون درمورد تعطیلی هم فرماندهی واحد باید تصمیم گیرد. ما از روز اول در بنیاد اعلام کردیم در خدمت هستیم تا به کنترل کرونا کمک نماییم.

وی ادامه داد: عرض کردم همه ی اماکن و هتل های ما می تواند در خدمت باشد و بارها اعلام کردیم در تهران و ایران آماده کمک هستیم. حتی برای بحث واکسیناسیون جای بزرگی مثل پارک ارم را داریم که می توانیم در اختیار واکسیناسیون قرار دهیم، فقط بگویید از ما چه می خواهید؟. زحمات کادر درمان و فرماندهی روشن است اما در جنگ هستیم. جنگ هم شکست دارد و هم پیروزی و ما قدردان هستیم.

فتاح با تکیه بر این که نباید کادر درمان تضعیف شود، خاطرنشان کرد: می دانیم خسته هستند اما مطمئن باشید این رنج و خستگی را خداوند خریدار است و ذخیره دنیا و آخرت می شود. مردم هم قدردان و فهیم هستند و مهم این است که مقاومت ما شکسته نشود. در چنین شرایطی به صبوری و سخت کوشی نیاز داریم. حداقل کار ما در بنیاد این است که بگوییم در کنار کادر درمان خواهیم ایستاد.

وی ادامه داد: خوشبختانه واکسیناسیون هم روند خوبی گرفته است. ما در روند تزریق واکسن و تهیه مکان هم می توانیم کمک نماییم. هم اکنون بعنوان مثال روسیه تنها یک واکسن دارد، این تعدادی که ما واکسن داریم ( چند نوع واکسن) هزینه دارد و بیایید متمرکز شوید، ما هم پای کار شما هستیم و کمک می نماییم. عقل ها را روی هم بگذارید و به سرمایه گذاری فکر نکنید. ما در تهیه واکسن، دارو و سرم در کنار فرماندهی کرونا هستیم و می توانیم کمک نماییم.
وی با تکیه بر ضرورت افزایش تاب آوری مردم، اظهار نمود: واقعا مردم خوبی داریم، آنها رعایت می کنند و انصافا تحت فشار هستند اما باید با مردم خوب و شفاف صحبت کرد. ما نوکر مردم هستیم و نباید در مقابل ارباب جسارتی نماییم. مگر جاده ها دست ما نیست؟ چرا آنرا باز گذاشتیم؟ آمار عدم رعایت پروتکل درست است اما مردم مقصر نیستند، مقصر ما و تدابیر ما است. مردم موقعیت شناس هستند و می دانند کرونا برای دنیاست و ما در این بین با تحریم ظالمانه روبرو می باشیم که سبب شد واکسن های ایرانی هم وارد مدار تولید شود.

فتاح با تکیه بر این که اقدامات کادر درمان در ایران خیلی خوب است، بیان نمود: وضع بسیاری از کشورها از ما بدتر است و آنها هم مشکلات خویش را دارند. ما به دکتر زالی اطمینان می دهیم که هرگونه که بخواهند در کنارشان خواهیم بود. برای تهیه اکسیژن ساز، خرید آمبولانس و... کمک کردیم. در واقع تلاش کردیم مستقیم و غیرمستقیم کمک نماییم. ما به همه افراد زیر پوشش بهزیستی و کمیته امداد کمک کردیم؛ مجموع کمک های مستقیم ما ۲۰۰ میلیارد تومان و مجموع کمکهای غیر مستقیم هم ۲۵۰۰ میلیارد تومان بوده است.

وی ادامه داد: امیدواریم مدیریت پیک پنجم به خوبی پیش رود. دولت دکتر رییسی از روز گذشته مستقر شد و شنیدیم ایشان مبحث بهداشت و درمان را در اولویت قرار دادند.
منبع:

1400/05/14
11:41:24
5.0 / 5
230
تگهای خبر: بهداشت , بهزیستی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
جوان بین Javanbin
javanbin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت جوان بین محفوظ است

جوان بین

اخبار جوانان و نوجوانان